Koncert Misy Gongi

WSŁUCHAJ SIĘ W SIEBIE!
POCZUJ MOC DŹWIĘKU!
ODETCHNIJ PEŁNĄ PIERSIĄ!
KONCERT-KĄPIEL-MASAŻ MISAMI, GONGAMI I INNYMI INSTRUMENTAMI W NASZEJ JASKINI PROWADZI AGNIESZKA URBAN- certyfikowana masażystka dźwiękiem metodą Petera Hessa®:

Ukończyła:

Masaż dźwiękiem metodą Petera Hessa® – I i II stopień

Masaż dźwiękiem metodą Petera Hessa® – III i IVstopień

Gong w medytacji i koncercie metodą Petera Hessa®

Dźwięk w pedagogice – masaż dżwiękiem z dziećmi. Zabawa i uczenie się wszystkimi zmysłami metodą Petera Hessa®.

CERTYFIKAT- Praktyk Masażu Dźwiękiem wg metody Petera Hessa®.

Seans terapeutyczny w Krakowskiej Jaskini Solnej wraz z dźwiękami mis i gongów: wprowadzi Twoje ciało w wibracje, uwolni od stresu, odpręży, zmobilizuje organizm do regeneracji!

Koncert Misy, Gongi i inne instrumenty trwa 1 godzinę

(po godzinie zapraszamy na dodatkowe rozmowy po koncercie)

 

Historia terapii dźwiękiem:

Terapia dźwiękiem oparta jest na prastarej wiedzy o istocie oddziaływania dźwięku, która już ponad 5000 lat temu znalazła swoje zastosowanie w hinduskiej sztuce uzdrawiania. Również w Starożytnym Egipcie leczono dźwiękiem i przepisywano muzykę jako lek na receptach. Podobnie starożytny grecki filozof i matematyk Pitagoras, który był także uzdrowicielem, stosował muzykę jako lek na najróżniejsze dolegliwości i choroby.W kulturze Zachodu XX i XXI wieku misy i gongi używane są do masażu dźwiękiem oraz podczas koncertów relaksacyjno-terapeutyczny, czyli tzw. „kąpieli dźwiękowych”. Wydają one wielowarstwowy, wysokiej jakości dźwięk – pomagają zsynchronizować ze sobą obie półkule mózgowe oraz oczyścić i ożywić energię życia w każdej komórce ludzkiego ciała.

Za twórców terapii masażu dźwiękiem uważa się niemieckiego terapeutę Petera Hessa i badacza muzyki dr G. Wegnera. Dźwięki potrafią wyzwolić uśpione siły życiowe, znakomicie wspomagają regenerację wszystkich komórek, przyczyniając się do powrotu do zdrowia. Za pomocą gongów o różnych tonach ujawniają się u człowieka dysharmonie, które następnie są usuwane w trakcie terapii. Z każdej misy płynie inny dźwięk, dając potężną energię oczyszczającą umysł z negatywnych emocji i trosk, a ciało z niepotrzebnych napięć. Stosuje się misy o małych, średnich i wysokich tonach. Dźwięki gongu mogą wywołać stan głębokiej medytacji.

Poza misami i gongami podczas koncertów wykorzystuje także inne instrumenty o charakterze relaksacyjnym (np. kij deszczowy, dzwoneczki koshi itd)Dźwięki potrafią wyzwolić uśpione siły życiowe, znakomicie wspomagają regenerację wszystkich komórek, przyczyniając się do powrotu do zdrowia. Za pomocą gongów o różnych tonach ujawniają się u człowieka dysharmonie, które następnie są usuwane w trakcie terapii. Z każdej misy płynie inny dźwięk, dając potężną energię oczyszczającą umysł z negatywnych emocji i trosk, a ciało z niepotrzebnych napięć. Stosuje się misy o małych, średnich i wysokich tonach.

Ogólne działanie dźwięku na organizm: relaksacyjne, profilaktyczne, wzmacniające, regenerujące.

 

Stwierdzono, że masaż dźwiękiem:

• Pomaga w leczeniu migren, bólów reumatycznych, napięć przedmiesiączkowych,

• Wpływa pozytywnie na układ nerwowy, oddechowy, krążenia

• Obejmuje wszystkie poziomy ciała,

• Usuwa blokady energetyczne

• Wzmacnia witalność człowieka

• Rozluźnia mięśnie

• Likwiduje negatywne myślokształty (wzorce myślowe), blokady psychiczne

• Wspiera rozwój kreatywności i intuicji człowieka

Odczucia podczas seansu:

• ciepło

• zimno

• mrowienie

• dreszcze

Przeciwwskazania:

• rozrusznik serca

• ciąża do 3 miesiąca


Koncert przy dźwiękach mis i gongów odbywa się co tydzień w środę i w piątek o godzinie 20.00.
Koncert trwa godzinę, natomiast po koncercie odbywają się ciekawe dyskusje, istnieje również możliwość oglądania oraz zagrania na instrumentach. W związku z tym, prosimy o zarezerwowanie sobie około półtorej godziny 🙂
WYMAGANA REZERWACJA MIEJSC, ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ LICZBĘ MIEJSC.
W koncercie mogą brać udział dzieci od 12 roku życia.