Masaż misami

Masaż misami

Masaż misamiDziałanie masażu misami jest niezwykle szerokie. Ta pradawna metoda współcześnie znajduje zastosowanie w leczeniu dolegliwości w obszarze kręgosłupa, barków, łopatek, napięcia karku i pleców, chorób krtani i tchawicy, usuwaniu bólów głowy, migreny, bólów napięciowych i stawowych, w leczeniu bezsenności i chorób psychosomatycznych związanych ze stresem, nadmiernym lękiem i konfliktami wewnętrznymi. Ponadto misy grające usprawniają funkcjonowanie nerek, poprawiają krążenie – głównie w kończynach dolnych, uspokajają i pogłębiają oddech, działają ogólnie relaksująco i odprężająco, przyczyniają się do znacznego spadku lęku i fobii, poprawiają zdolność koncentracji, usuwają bloki energetyczne.

Z masaży mogą korzystać również dzieci. Dla zdrowych będzie to forma zabawy, rozwijanie kreatywności i wyobraźni, poprawa koncentracji i uwrażliwienie na dźwięk. W pracy z dziećmi autystycznymi, nastąpi pobudzenie komunikacji i otwarcia dziecka, a dzieci nadpobudliwe dzięki dźwiękom mis mogą osiągnąć stan wyciszenia i odprężenia.

 

Najważniejsze atrybuty działania masażu dźwiękiem to przede wszystkim:

  • Szybkie osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia, w którym dźwięk budzi w człowieku pierwotne zaufanie
  • Uwolnienie od problemów, zmniejszenie napięcia oraz usunięcie blokad, dzięki głębokiemu odprężeniu
  • Delikatny masaż i zharmonizowanie każdej komórki naszego ciała,
  • Pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości, kreatywność i moc twórczą
  • Wzmocnienie sił samo-uzdrawiających i odzyskanie radości życia
  • Całościowe oddziaływanie na ciało, umysł, duszę

Dźwięk wydobywany z mis budzi zaufanie, obdarza poczuciem bezpieczeństwa, daje głębokie odprężenie. Ponadto porusza nasze wnętrze i wprowadza duszę w wibracje. Podczas masażu można usłyszeć wiele różnych tonów np. niskie, wysokie oraz ton podstawowy składający się z wielu tonów harmonicznych. Dźwięk misy przepływa przez ciało delikatnie je masując.

Przeciwwskazania

W przypadku ciąży nie powinno się stosować masażu dźwiękiem przez pierwsze trzy miesiące, a podczas sześciu kolejnych – nie należy masować okolic krzyża, podbrzusza i kości ogonowej.