Masaż stóp i rąk

Masaż stóp i rąk

Masaż stóp i dłoniMasaż stóp i rąk no nic innego jak dziedzina nauki nazywana refleksoterapią bądź refleksologią, która znana jest od starożytności. Dlaczego warto skorzystać z takiego masażu?

Zarówno na rękach, jak i na stopach znajdują się mapy całego ciała, na których umiejscowione są punkty nazywane strefami odruchowymi. To właśnie one konkretnie odpowiadają poszczególnym organom i narządom całego organizmu. Terapia, polegająca na uciskaniu punktów reflektorycznych stymuluje reakcje fizjologiczne, dzięki czemu aktywuje się potencjał samouzdrawiania w organizmie. Dzięki odpowiedniemu uciskowi na dany punkt, jesteśmy w wstanie zniwelować dolegliwości bólowe zatok, kręgosłupa lędźwiowego, czy wątroby.

Podczas masowania poszczególnych refleksów stymulowany jest układ nerwowy oraz układ krążenia, dzięki czemu niwelowane są bóle różnego pochodzenia (nerwobóle, bóle reumatyczne itd.), a także bezsenność, niestrawność, czy zawroty głowy. Masaż punktów znajdujących się na stopach oraz rękach poprawia ogólne samopoczucie, odpręża, poprawia krążenie krwi. Masaż stóp i dłoni polecany jest w momentach, kiedy odporność naszego organizmu spada (podczas przeziębień, grypy, stanów podgorączkowych itd.). Stymuluje pracę układu immunologicznego. Nie można również zapominać, jak ważnym elementem naszego aparatu ruchu są stopy, dźwigając na co dzień bardzo duży ciężar, należy im się chwila relaksu i rozluźnienia.

Masaż stóp i rąk to przede wszystkim relaks i bardzo przyjemne doznania! Pracujemy na kosmetykach stworzonych na bazie naturalnych składników, takich jak olej kokosowy,  masło shea, oleje pochodzenia roślinnego. Oprócz zmysłu dotyku, angażujemy tym samym zmysł zapachu, dzięki czemu zabieg staje się bardziej odprężający.

Wskazania do refleksoterapii: bezsenność, migrena, bóle głowy i zatok, infekcje dróg oddechowych, nieprawidłowa przemiana materii, niestrawność, schorzenia pęcherza moczowego, choroby kobiece, ból kręgosłupa.

Przeciwwskazania: żylaki, przerwanie ciągłości skóry, owrzodzenia stóp, choroby zakaźne, ostre lub przewlekłe choroby z wysoką gorączką, osteoporoza, cukrzyca.