W 100% naturalna

Krakowska Jaskinia Solna jest zbudowana ze 100 % naturalnych materiałów.
Sól ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Działa również relaksująco i odprężająco. Wzmacnia układ odpornościowy oraz pomaga w walce z chorobami układu oddechowego!

Sól himalajska

Sól himalajska Pochodzi z pokładów powstałych 250 milionów lat temu we wschodnim Karakorum w Himalajach. Energia słoneczna wysuszyła wówczas morza, dzięki czemu powstały złoża soli. Następnie procesy tektoniczne wyniosły pokłady soli na himalajskie wysokości, gdzie sól krystaliczna była wystawiona na działanie ogromnego ciśnienia. (Im wyższe ciśnienie, tym bardziej doskonała geometryczna struktura.)
Sól himalajska wydobywana jest z 400-600 metrów głębokości, co powoduje, że nie ma żadnych zanieczyszczeń ze środowiska. To najzdrowsza i najczystsza sól dostępna na ziemi – powstała w sposób naturalny. Zawiera ponad 84 pierwiastki i minerały. W soli krystalicznej, pierwiastki i mikroelementy dostępne są w tak drobnych cząsteczkach, że mogą być bardzo łatwo wchłaniane przez komórki organizmu ludzkiego.

Sól himalajska wykazuje niezwykłe właściwości prozdrowotne: kosmetyczne, spożywcze, dekoracyjne, zdrowotne. Pomaga neutralizować elektrosmog. Może być też używana do kąpieli odmładzające, oraz nawilżania skóry.

 

Krakowska Jaskinia Solna Zbudowana jest tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów. Sól himalajska została wykorzystana do pokrycia wszystkich ścian w Jaskini. Oprócz tego mamy w sprzedaży lampy solne, będące bryłami soli himalajskiej, także każdy Państwa może korzystać z właściwości tej niezwykłej soli we własnym domu.


Sól z Morza Martwego

Morze Martwe tłumaczone jako „Słone Morze”, leży w największej depresji świata, na pograniczu Izraela i Jordanii. Na skutek procesów tektonicznych stało się bezodpływowym jeziorem. Jezioro to wykazuje bardzo duże zasolenie – średnio 26%. Na powierzchni zasolenie wynosi blisko 22%, a na głębokości 50 m już 35%. Na coraz większe wysycenie wody solą wpływa bardzo wysokie parowanie, suchy klimat i ograniczone dopływy ze zbiorników zewnętrznych.

Sól z Morza Martwego – zawiera bogactwo pierwiastków i minerałów, które korzystnie wpływają na organizm. Przyspiesza metabolizm, poprawia krążenie, łagodzi bóle reumatyczne oraz pomaga w leczeniu chorób dermatologicznych. Posiada również właściwości lecznicze znane od starożytności. Podobno sam Król Salomon korzystał z jej dobrodziejstw i leczył się przy pomocy soli, natomiast piękna Kleopatra stosowała sól jako odżywkę na swoje włosy oraz jako środek odmładzający.

W Krakowskiej Jaskini Solnej sól z Morza Martwego pokrywa częściowo podłogę w biblioteczce. Ponadto mamy w sprzedaży Sól z Morza Martwego, oraz kosmetyki na bazie soli, błota i wody z Morza Martwego.


Sól Kłodawska

Polskie pokłady soli maja swój początek 250 ml lat temu, kiedy to na terenach obecnych kłodawskich złóż było Morze Cechsztyńskie. Wysychając pozostawiło po sobie znaczne pokłady soli na głębokości od 3 do 6 km pod ziemią. Kopalnia głębinowa w Kłodawie, aktualnie eksploatuje złoża z 600 i 750 m pod powierzchnią ziemi. Jest producentem naturalnej soli kamiennej o barwie białej oraz unikalnej różowej o bogatym składzie chemicznym, wykorzystywanej w przemyśle spożywczym, rolnictwie czy do tworzenia  podłoża jaskiń, grot i komór solnych.

W Krakowskiej Jaskini Solnej różowa sól Kłodawska pokrywa podłogę małej i dużej Jaskini, przyjemnie masując stopy, co jest elementem refleksoterapii oraz wypełnia  po brzegi solnicę dla najmłodszych klientów.