Dla dzieci

Dla dzieci

Krakowska Jaskinia Solna jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Świadczy o tym nie tylko certyfikat Miejsca Przyjaznego Maluchom, ale również opinie Maluszków, które uwielbiają spędzać czas w grocie solnej. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy solnicę wypełnioną po brzegi solą, w której znajdują się ekologiczne, drewniane zabawki oraz biblioteczkę z bajkami i wierszami.

Uwaga! Ostatni seans z dziećmi odbywa się o godzinie 18:00 włącznie.

Bardzo często oprócz indywidualnych osób, odwiedzają na też grupy przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. To doskonała alternatywa dla zajęć szkolnych- 50 minut doskonałej zabawy. Z ogromną radością oglądamy uśmiechy Maluchów, które po wyjściu z Jaskini opowiadają nam o swoich wrażeniach i zapewniają nas, że jeszcze tu wrócą… I wracają, często pod opieką rodziców lub dziadków.

Z uwagi na ogromną popularność Jaskini Solnej wśród najmłodszych przygotowaliśmy specjalną ofertę. „Czas dla dzieci” jest stałą promocją obowiązującą w każdy wtorek oraz czwartek, którą adresujemy do osób odwiedzających naszą jaskinię wraz z dziećmi. Każdy z opiekunów przyprowadzając jedno dziecko płaci jedynie za wstęp jedynie za siebie, co oznacza, iż jedno dziecko przychodząc z jedną osobą dorosłą wchodzi zupełnie za darmo! Podczas seansu inhalacyjnego umożliwiamy dzieciom zdrową zabawę ekologicznymi zabawkami w ruinach zamku, a w tym samym czasie ich opiekunowie mogą sobie pozwolić na chwilę relaksu w fotelu masującym, jak również skorzystać z naszej biblioteczki, w której każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

muzykoterapia dla dzieci

NOWOŚĆ! Zapraszamy na MUZYKOTERAPIĘ!

Zapraszamy dzieci od 3 do 10 roku życia.

Cena dla jednego dziecka wynosi 15 złotych. Opłata za opiekunów zgodnie z cennikiem.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną, bądź mailową.

Zajęcia z muzykoterapii (20-30 minut), połączone są z tradycyjnym seansem inhalacyjnym – całość trwa 50 minut.

Bieżące terminy muzykoterapii, mogą ulec zmianie. Wszelkie informacje znajdują się w aktualnościach. Po więcej informacji zapraszamy również telefonicznie, bądź mailowo.

Oferta dla przedszkoli oraz szkół

Ofertę kierujemy przede wszystkim do dyrektorów Szkół Podstawowych, Przedszkoli oraz Domów Kultury. Wizyta w Jaskini jest doskonałą alternatywą dla zajęć edukacyjnych. Seans jest połączeniem haloterapii, czyli terapii solą, ale też koloroterapii, relfeksoterapii i muzykoterapii.

Dzieciom, pobyt uprzyjemni słuchanie muzyki, zabawa ekologicznymi zabawkami w piaskownicy solnej, czytanie książeczek czy kolorowanie rysunków i malowanek.

Dynamiczna zabawa solą, jej podrzucanie, przesiewanie, przesypywanie sprawi iż powietrze wzbogaci się o pyłek solny, który będzie wdychany przez bawiące się dziecko. Będzie to niezapomniany, beztroski i zdrowy czas spędzony razem z nami!

Seans w Jaskini Solnej trwa 50 minut i zaczyna się o pełnej godzinie

Grupa liczona jest od minimum 10 dzieci

Cena wejścia dla dziecka wynosi 8 zł

Na każde 10 dzieci przypada jeden opiekun, który korzysta z seansu bezpłatnie, natomiast każdy kolejny z dopłatą 15 zł.

* Rezerwacje prosimy kierować na adres mailowy: krakowskajaskiniasolna@gmail.com

Seans połączony z muzykoterapią


Zapraszamy serdecznie na seanse inhalacyjne dla zorganizowanych grup połączone z muzykoterapią. Zapewniamy niezwykłą podróż w świat muzyki Wschodu.

Zajęcia w ramach muzykoterapii prowadzone są przez doświadczoną instruktorkę.

Zabawa z misami, gongiem oraz innymi niespotykanymi instrumentami, idealnie nadaje się jako forma zajęć nie tylko relaksacyjnych, ale i edukacyjnych dla dzieci. Instrumenty te, swym niezwykłym brzmieniem wprowadzają do zabawy elementy radości, śmiechu i tajemniczości.

Podczas zajęć dzieci bawią się zgadując instrumenty, grając wspólny koncert oraz uczą się, jak wykorzystać te niezwykłe instrumenty w celach fizjoterapeutycznych i relaksacyjnych.

Terapia dźwiękiem nie tylko podwyższa umiejętność koncentracji, ale też wzmacnia pewność siebie, wzbudza kreatywność, rozwija wyobraźnię, relaksuje i rozluźnia a przede wszystkim uczy działania w grupie, integracji oraz dyscypliny.

Seans połączony z muzykoterapią trwa 50 minut i zaczyna się o pełnej godzinie

Grupa liczona jest od minimum 10 dzieci

Cena wejścia dla dziecka wynosi 13 zł

Na każde 10 dzieci przypada jeden opiekun, który korzysta z seansu bezpłatnie, natomiast każdy kolejny z dopłatą 18 zł.

* Rezerwacje prosimy kierować na adres mailowy: krakowskajaskiniasolna@gmail.com

Koncert mis, gongów i innych instrumentów dla dzieci, połączony z seansem inhalacyjnym
koncert mis i gongów dla dzieci

Zapraszamy na seanse inhalacyjne dla zorganizowanych grup, połączone z koncertem, gongów i innych instrumentów. Szczególnie polecamy dla uczniów szkół podstawowych. Zapraszamy na wspólną podróż do świata muzyki!

Dźwięk, mis, gongów i innych instrumentów: wpływa pozytywnie na układ nerwowy, oddechowy i krążenia, wzmacnia witalność, rozluźnia mięśnie, likwiduje negatywne wzorce myślowe, wspiera rozwój kreatywności i intuicji od najmłodszych lat.

Seans połączony z koncertem trwa 50 minut i zaczyna się o pełnej godzinie (przez pierwsze 30 minut odbywa się koncert – będąc chwilą całkowitego wyciszenia i relaksu, podczas pozostałych 20 minut odbywają się rozmowy z prowadzącą, pokaz instrumentów oraz losowanie złotych myśli, adekwatnych dla dzieci w wieku szkolnym).

Grupa liczona jest od minimum 10 dzieci

Cena wejścia dla dziecka wynosi 16 zł

Na każde 10 dzieci przypada jeden opiekun, który korzysta z seansu bezpłatnie, natomiast każdy kolejny z dopłatą 20zł.

* Rezerwacje prosimy kierować na adres mailowy: krakowskajaskiniasolna@gmail.com

Zapraszamy !