AGAT – kamień równowagi

Agat, nazywany przede wszystkim kamieniem równowagi, to minerał znany od zarania dziejów. Znany, stosowany i doceniany, jako szczególny amulet. Jest on odmianą chalcedonu i na dzień dzisiejszy wyróżniamy ponad 150 jego odmian i rodzajów.

Kamień półszlachetny, jakim jest agat posiada szeroki wachlarz właściwości. I choć wyróżniamy wiele odmian i kolorów agatów, które różnią się między sobą zastosowaniem, cechami charakterystycznymi i wibracjami, kilka cech mają wspólnych i uniwersalnych.

Przede wszystkim, agat jest symbolem dobrobytu, zdrowia, a nawet długowieczności. Do dzisiaj uważany jest, jako silny talizman o bardzo wielu właściwościach i możliwościach zastosowania.

Jedną z przeważających cech jest harmonizacja. Agaty harmonizują energię yin i yang, balansując to co żeńskie i męskie. Równoważą sferę fizyczną, emocjonalną i intelektualną. Wprowadzają balans w każdym aspekcie życia. Dzięki niemu silniejsza staje się nasza samoakceptacja i świadomość. Łatwiej akceptujemy i rozumiemy problematyczne sytuacje życiowe i wydarzenia.

Energia agatu namawia swojego właściciela do śmiałego wyrażania się i pokonania uprzedzeń. Wspomaga pracę umysłu i myślenie analityczne, wzmacnia pamięć i koncentrację. Kamień ulecza gniew i żal, dając w to miejsce odwagę do zaczynania czegoś od nowa, usuwa napięcie po przejściach z przeszłości. Sprzyja rozwojowi duchowemu i szukaniu prawdy. Agat jest kamieniem, który wspomaga pracę i energię każdej z czakr.

Najsilniej wspiera: samopoczucie psychiczne (wspomaga w stanach depresji i zwątpienia, przewlekłym stresie i napięciach, w tęsknocie za domem rodzinnym, w problemach z zasypianiem i koszmarach sennych), układ pokarmowy (praca trzustki, wątroby, jelit), w przypadku problemów skórnych (alergie, egzema, żylaki, pęcherze skórne), kobiety w problematycznej ciąży i zaburzeniach laktacji.

Dzięki swojej formie i porowatości agat dobrze przyjmuje różnokolorowe barwniki. Dzięki nim, kamienie zyskują piękne zabarwienie, jeszcze bardziej uwidaczniające unikatowe wstęgi i słoje.

Jak wspomniano powyżej, wśród agatów wyróżniamy wiele odmian, oprócz kwestii kolorystycznych (m.in. agat niebieski, pomarańczowy, biały etc.), możemy spotkać: agat trawiony, agat tybetański, agat z druzą, agat indyjski, agat ognisty, agat bostoński, czy agat mszysty.

Wszystkie kamienie w kategorii agat, znajdziecie TUTAJ, a jeśli chcielibyście szczegółowo zapoznać się z właściwościami innych kamieni, wystarczy kliknąć TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *