AKWAMARYN – kamień prawdy i odwagi

Nazwa akwamaryn, pochodzi od łacińskiemu aqua marinus, czyli inaczej wody morskiej i wydaje się to całkowicie oczywiste! Wystarczy rzut oka i odrobina wyobraźni, żeby zobaczyć przed oczami krystaliczne, lazurowe morze, a tym samym poczuć jego spokój, przyjemne ukojenie i oczyszczenie. Kamień ten, jest jedną z odmian berylu, a swój lazurowy kolor zawdzięcza zawartym w nim tlenkom żelaza.

Akwamaryn nazywany jest kamieniem odwagi, ale także prawdy i zaufania. W starożytności uważano go za kamień, znajdujący się pod wpływami Księżyca, dzięki czemu zyskiwał moc przepowiadania przyszłości. Żeglarze z kolei uważali go za ważny amulet dodający odwagi i zapewniający ochronę. Dziś ochrania wszystkich podróżujących.

Utożsamiany nie tylko z morzem, ale także błękitnym niebem. Nazywany jest kryształem czystego serca. Sprzyja szczerej i klarownej komunikacji, uczy tolerancji, odpuszczenia i dążenia do kompromisów. Dzięki jego właściwościom nawiązujemy dobre relacje.

Dzięki dużemu wpływowi w duchowość, sprzyja medytacji, oczyszczaniu duszy, objawieniu prawdy. Jest kamieniem dającym nadzieję, dlatego niektórzy sięgają po niego intuicyjnie w krytycznych momentach i chwilach zwątpienia.

Wpływa na czakrę gardła, dzięki niemu wyrażamy się w pełni świadomie i z pasją, szerząc swoje przekonania. Akwamaryn sprawdzi się także w przypadku osób, które boją się przemawiać lub mają problem z wyrażeniem swojego zdania w trudnych sytuacjach, dodając im pewności siebie. Pomaga w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych, także w sferze miłosnej. Idealny dla nauczycieli, coachów, trenerów, a także dzieci, zmagających się z traumami i strachem.

Dzięki energii akwamarynu, stajemy się delikatni, działamy łagodnie, współczujemy i stajemy się bardziej ustępliwi, a jednocześnie w pełni odpowiedzialni za swoje czyny. Akwamaryn oczyszcza. Z jego pomocą łatwiej pozbędziemy się zarówno bałaganu w naszej głowie i emocjach, jak i w życiu, w kwestiach bardziej materialnych.

Najsilniej wspiera: drogi oddechowe (problemy z zatokami, przeziębienia, ból gardła), w tym płuca (kaszel, zapalenie płuc, oskrzeli), pomaga w leczeniu alergii i stanów zapalnych, w tym zmian skórnych (egzema, łuszczyca, trądzik), balansuje gospodarkę wodno-homonalną, koi wzrok i wspomaga w leczeniu chorób oczu, wyrównuje pole elektromagnetyczne ciała.

Wszystkie kamienie w kategorii akwamaryn, znajdziecie TUTAJ, a jeśli chcielibyście szczegółowo zapoznać się z właściwościami innych kamieni, wystarczy kliknąć TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *