APATYT – kamień sprzyjający jasności umysłu

Apatyt, uspokaja umysł po intensywnym dniu, równoważąc jego energię i sprzyjając jasności i klarowności myśli. To istny dar Matki Natury, który dzięki dobrej energii będzie odpowiedni dla każdego z nas. Jeśli czujesz, że Cię przyciąga noś go przy sobie zawsze kiedy tego potrzebujesz!

Jeśli dążysz do urzeczywistnienia swoich marzeń, sięgnij po apatyt! Doda Ci on odwagi, zmobilizuje i pozwoli uwierzyć w swoje możliwości, jeśli nosisz w sobie wiele niezrealizowanych marzeń. Spełnia on naszą wewnętrzną potrzebę ekspresji uczuć, myśli, a także celów. Dzięki niemu możemy osiągnąć rzeczy, które przez długi czas nosimy na dnie serca.

Energia apatytu ułatwia samoprezentację, komunikację z innymi, podnosi samoocenę i samoakceptację, pomaga ludziom docenić i w pełni zaakceptować samych siebie. Pomaga w zmotywowaniu się, konsekwentnym dążeniu do realizacji planów i celów, dodaje energii. Jak zostało wspomniane na samym początku, apatyt sprzyja jasności umysłu. Dzięki temu poprawia się również nasza koncentracja, możliwości skupienia się, jesteśmy otwarci na nowe pomysły i kreatywni.

Apatyt ze względu na swoje właściwości, polecany jest przede wszystkim osobom, których praca polega na nauczaniu i przekazywaniu wiedzy szkolnej bądź eksperckiej oraz tym wszystkim, których zawód wymaga szczególnej koncentracji, skupienia się czy rozwiązywania złożonych zadań. Idealny dla nauczycieli, trenerów, czy dziennikarzy.

Minerał ten, należy również do grupy minerałów ochronnych. Użyty do medytacji koi, wprowadza spokój umysłu i harmonizuje. Wpływa na każdą z czakr, równoważąc je. Niebieski apatyt natomiast, wpływa na czakrę gardła, harmonizując jej pracę.

Apatyt, oprócz głębokiej, oceanicznej barwy, występuje także w kolorze żółtym, zielonym, a nawet bezbarwnym. Stanowiąc tym samym piękny dodatek do naszego ubioru.

Na co wpływa apatyt?

  • łagodzi bóle gardła i zębów,
  • wspomaga leczenie chorób płuc, oskrzeli, dróg oddechowych,
  • przyspiesza powrót do zdrowia po przebytych chorobach,
  • normalizuje pracę tarczycy,
  • niweluje napadowe pocenie się,
  • uspokaja układ nerwowy, neutralizując zmienność nastroju,
  • sprzyja przyswajaniu się wapnia, dzięki temu pozytywnie wpływa na stan kości (także przyspieszając ich regenerację po złamaniach), stawów (w tym artretyzm) i zębów,
  • pozytywnie wpływa na pracę układu trawiennego,
  • normalizuje pracę śledziony, wątroby, pęcherzyka żółciowego.

Co tu dożo mówić, apatyt jest kamieniem, który będzie wspierał nas w utrzymaniu zdrowego trybu życia i dbaniu o siebie. A jego uzdrawiająca energia zadziała tam, gdzie akurat jej potrzebujemy.

Wszystkie kamienie w kategorii apatyt, znajdziecie TUTAJ, a jeśli chcielibyście szczegółowo zapoznać się z właściwościami innych kamieni, wystarczy kliknąć TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *