CHALCEDON – kamień kojący temperament

Jeśli potrzebujesz uspokoić swój temperament, wyciszyć się, opanować myśli i nerwy, chalcedon jest kamieniem dla Ciebie! Działa od wewnątrz, porządkując chaos myśli i obrazów, jak na zewnątrz. Dzięki niemu możemy zastopować potok słów i uniknąć nieporozumień.

Chalcedon, to minerał z grupy krzemianów, który urzeczywistnia plany. Pomaga w pracy nad danym konceptem, niezależnie czy w życiu prywatnym, czy zawodowym.

Z powodzeniem kamień ten zastępuje odczucie niepokoju i zdenerwowania w szczęście i błogi spokój. Przydatny w sytuacjach stresowych i kryzysowych, kiedy potrzebujemy opanowania.

Wykazuje on silne wibracje energetyczne. Naprawia pole energetyczne i równoważy. Sprzyja odnalezieniu wewnętrznej mądrości i wzmocnieniu siły duchowej.

Mówi się, że chalcedon jest silnym uzdrowicielem. Związany jest z czakrą gardła. Jego energia szczególnie wpływa na okolice gardła i szyi, niwelując problemy i schorzenia związane z tym miejscem. Pomaga w pozbyciu się chrypki i zmęczenia krtani, nadając głosowi piękne brzmienie. Dlatego, nie bez przyczyny polecany jest on osobom pracującym głosem.

Chalcedon oczyszcza organizm. Wspomaga przepływ płynów i energii w naszym organizmie.

Dodatkowo, niweluje objawy alergii (w tym katar sienny i problemy z oddychaniem), infekcje i stany zapalne zatok, wspomaga pracę układu krążenia, układu moczowego, wzmacnia wzrok i pracę śledziony.

Polecany jest dla osób starszych, dotkniętych demencją i chorobami charakterystycznymi dla osób podeszłym wieku. Dzięki chalcedonowi objawy starzenia, stają się mniej dotkliwe.

Mówi się, że wzmaga laktację u kobiet karmiących.

Podsumowując, chalcedon jest idealnym kamieniem dla tych, którzy potrzebują uspokoić zarówno ciało, jak i głowę.

Wszystkie kamienie w kategorii chalcedon, znajdziecie TUTAJ, a jeśli chcielibyście szczegółowo zapoznać się z właściwościami innych kamieni, wystarczy kliknąć TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *