FLUORYT – kamień jasnych myśli i organizacji

Fluoryt, to kamień dla tych, którzy potrzebują uporządkować swoje myśli i usprawnić organizację. Dzięki niemu lepiej będziemy się trzymać wyznaczonych przez siebie zasad, tym samym utrzymując w życiu względny porządek. Sam kamień niewątpliwie przyciąga swoją nietuzinkowym wyglądem i kolorem, a raczej kolorami! Fluoryt możemy spotkać w wielu barwach, od zielonego, przez fiolet, a nawet przezroczysty.

Fluoryt, to jeden z kamieni szlachetnych, posiadający naprawdę wiele właściwości! Przede wszystkim jest minerałem, który w nasze życie wprowadza harmonię i porządek, zarówno w kwestiach materialnych, bardziej logistycznych, jak i duchowych i emocjonalnych. Aktywuje i poprawia naszą intuicję, a także popycha nas na przód w rozwoju duchowym.

Co ciekawe, fluoryt jest kamieniem znanym od starożytności! Według encyklopedii starożytnego rzymskiego przyrodnika Pliniusza Starszego, fluoryt był (jest?) jednym z najbardziej drogocennych kamieni naszej ziemi, dlatego że posiada zarówno właściwości lecznicze, jak i magiczne.

Jego magiczne właściwości docenili też Celtowie, Brytyjczycy, Chińczycy, czy Indianie. W starożytnym Egipcie, tworzono z niego totemy o różnych kształtach wzmacniające relację pomiędzy człowiekiem, a jego mitycznym przodkiem. Wśród nich można był znaleźć dobrze znane skarabeusze, figurki bóstw, czy przewodników.

Fluoryt pomaga nam uporządkować wiele rzeczy i spraw. Pomaga nam racjonalnie myśleć i odnaleźć prawidłową drogę, kiedy w grę wchodzą silne emocje. Dzięki niemu sprawniej działa nasza koncentracja, intuicja i obiektywizm. Pozwala spojrzeć na wiele rzeczy z dystansem i złapać głęboki oddech w sytuacjach stresowych bez nadmiernych emocji.

Jak już wcześniej wspominano, fluoryt posiada nie tylko właściwości magiczne, ale też szeroki wachlarz właściwości uzdrawiających. Zacznijmy od tego, że kryształ ten znosi niesprzyjające naszemu zdrowiu blokady energetyczne i mentalne. Ponad to:

  • wzmacnia i odświeża system nerwowy, poprawia sprawność mózgu i synchronizuję pracę półkul,
  • wspomaga pracę serca,
  • uspokaja i pomaga niwelować skutki przebytych sytuacji stresowych,
  • pozytywnie wpływa na kondycję układu kostnego, wspomaga osoby zmagające się z artretyzmem, czy reumatyzmem,
  • pobudza przemianę materii, poprawia kondycję skóry i włosów,
  • daję ulgę osobom cierpiącym na częste bóle głowy i migreny.

Na samym początku wspomnieliśmy, że fluoryt urzeka pięknymi barwami i często ich nietuzinkowym połączeniem. Co ciekawe, kamienie o różnym kolorze wykazują również nieco odmienne właściwości.

Zielony fluoryt uzdrawia duszę i pochłania negatywną energię (oczyszcza czakry, wzmacnia intuicję i świadomość, wspomaga rozwój osobisty),

Fioletowy fluoryt wspiera w medytacji, przeistacza negatywne emocje w pozytywne, wzmacnia i poprawia relacje,

Fluoryt tęczowy (trikolor – fioletowy, zielony, niebieski) – to on posiada najsilniejszą moc zmiany chaosu w porządek. Jest symbolem harmonii i czystości. Oprócz wyżej wymienionych właściwości, fluoryt tęczowy sprawdzi się w przypadku osób szukających pomocy na poziomie duchowym, ochrony, czy zrównoważenia energii.

Co tu dużo mówić, fluoryt jest kamieniem zamieniającym chaos w porządek!

Wszystkie kamienie w kategorii fluoryt, znajdziecie TUTAJ, a jeśli chcielibyście szczegółowo zapoznać się z właściwościami innych kamieni, wystarczy kliknąć TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *