JADEIT – kamień harmonii, zadowolenia i spełnionych marzeń

Jadeit, to kamień nazywany świętym kamieniem mistyków, który jest znany od tysięcy lat! Doceniany ze względu na swoje właściwości magiczne, jak i lecznicze. To kamień harmonii, otwartości i czystego serca, szczęścia i zadowolenia. Mówi się, że błogosławi wszystko to, z czym ma styczność. Od starożytnych kultur, aż po dziś dzień, uważany jest za kamień marzeń.

Historia jadeitu, sięga ponad 6000 tysięcy lat! Traktowano go jako amulet na praktycznie każdym kontynencie, od Ameryki Południowej, przez Nową Zelandię, Chiny, aż po Wyspy Brytyjskie.

Wykonywano z niego z amulety, figurki bóstw, oddawano w dziękczynnej ofierze, traktowano jako kamień ochronny i wierzono w jego właściwości lecznicze. Mówi się, że jadeit jest królem wśród azjatyckich kamieni. Wykonywano z niego zarówno biżuterię, jak i naczynia, instrumenty, ze względu na dobrą wytrzymałość kruszcu, także białą broń. Dość długą historię mają nawet jadeitowe rollery do masażu twarzy.

Jadeit doceniany jest przede wszystkim za właściwości magiczne. Sprzyja w osiąganiu tego, co zapragniemy – marzeń, planów, celów. Pobudza kreatywność i ambicję, sprzyja przezwyciężeniu ograniczeń. Wzmacnia pewność siebie i samowystarczalność. Dzięki niemu łatwiej nam obrać swą własną drogę, nie poddając i nie podporządkowując się presji i oczekiwaniom społeczeństwa.

Wzmacnia duchowość, pełni funkcje amuletu odpędzającego złe duchy, rozpraszającego negatywną energię, chroniącego przed chorobami oraz zapewniającego długą i szczęśliwą egzystencję. Wzmacnia również naszą siłę życia i życiową energię chi (również niwelując blokady stojące na jej drodze). Harmonizuje nasze ciało i duszę.

Jadeit nazywany jest również kamieniem miłości. Wzmacnia miłość i relacje, a także pogłębia uczucia i pomaga w ich wyrażaniu. Wykazuje mocny wpływ na czakrę serca. Jeśli w czakrze tej panuje harmonia, łatwiej nam zaakceptować i zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, a co za tym idzie, żyć ze światem w zgodzie. Dzięki temu nasze emocje i odczucia są zrównoważone, a my jesteśmy w stanie łatwiej nad nimi zapanować i zaakceptować je. Jadeit to wzmocnienie serca zarówno pod kątem emocjonalnym, jak i czysto fizycznym.

To także kamień spokoju. Dzięki niemu po każdej burzy wychodzi słońce. Koi nerwy, uspokaja umysł, wspiera pozytywne myślenie i jasność w rozumowaniu. Daje spokojny sen i pomaga nadać sens snom. Można śmiało powiedzieć, że harmonia to jego drugie imię. Harmonizuje nie tylko nasze wnętrze, ale także relacje (rodzinne, przyjacielskie, biznesowe). To minerał obfitości, przede wszystkim w znaczeniu duchowym, ale również materialnym.

Jak już wcześniej wspomniano, jadeit ceniony jest od wieków nie tylko za swoje właściwości magiczne, ale także (a może przede wszystkim?) za właściwości lecznicze.

  • Przede wszystkim jadeit uznaje się za kamień, usprawniający przepływ. Wspomaga pracę układu moczowego i pokarmowego (gównie nerki, wątroba, pęcherz, śledziona). Tym samym pomaga w usunięciu toksyn z naszego organizmu i niepotrzebnych produktów przemiany materii.
  • Jadeit, niesie pomoc także w przypadku problemów z płodnością (zwłaszcza u mężczyzn) oraz podczas porodu (łagodzi bóle porodowe i przynosi spokój młodej mamie).
  • Przyda się również podczas leczenia stanów zapalnych różnego pochodzenia, w tym infekcji.
  • Wzmacnia kości i stawy.
  • Jadeit to także dobra regeneracja – przyspiesza gojenie się ran, dochodzenie do pełnej sprawności po kontuzjach.
  • Ułatwia przejście przez przemiany hormonalne.
  • Zapobiega zachorowaniom podczas podróży.

Na samym początku wspomniano również, że długą historią szczycą się również jadeitowe rollery do masażu twarzy. Uważamy, że warto temu faktowi poświęcić chwilę uwagi! Czy wiecie, że ponoć jadeitowy wałeczek do masażu twarzy został wynaleziony w Chinach już podczas panowania dynastii Qing, a sama cesarzowa Cixi stosowała go osobiście? Mowa o przełomie XIX i XX wieku. Teraz można zaobserwować, że rollery do twarzy, nie tylko jadeitowe, wracają do łask, a ich właściwości są odkrywane na nowo! O tym, do czego służy masażer, jak go używać i czy w ogóle warto, dowiecie się z artykułu, który niebawem pojawi się na naszym blogu.

Wszystkie kamienie w kategorii jadeit, znajdziecie TUTAJ, a jeśli chcielibyście szczegółowo zapoznać się z właściwościami innych kamieni i nie tylko, wystarczy kliknąć TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *