KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY I KAMIEŃ SŁONECZNY – energia prosto z kosmosu!

Nie ma chyba na świecie dwóch takich kamieni, przywołujących na myśl kosmos i energię płynącą z wszechświata, jak kamień słoneczny i kamień księżycowy. Nic dziwnego, w końcu patrząc na nie ma się wrażenie, jakby ktoś zamknął w nich skrawek nieba. Lecz nie tylko ich niezwykły blask i mieniące się kolory związane są z mocą planetarną, bowiem w tych niepozornych minerałach skryta jest nieskończona energia.

Kamień słoneczny w naturze ciężko spotkać osobiście. Jest to dosyć rzadki kamień, jednak nie umniejsza to jego właściwościom. To minerał z rodziny skaleni bezpośrednio powiązany z kamieniem księżycowym, ale i labradorytem. Przybiera różne barwy, od odcieni żółtego, przez pomarańczowy, brązowy, kremowy aż po zieleń. Natomiast za sprawą drobinek hematytu, lepidokrokitu oraz goethytu, kamień słoneczny potrafi połyskiwać na różne kolory.

Wykorzystywany jest nie tylko w jubilerstwie ale i także w budownictwie lub rzeźbie. Idealnie nadaje się jako elementy zdobione w różnych strukturach.

Jego energia, tak samo ja ta słoneczna, to życiodajna moc, oczyszczająca wszystkie aury w naszym ciele. Najbardziej zintegrowany jest z czakrą splotu słonecznego. Tak samo jak promienie słońca, wnosi w nasze ciało pozytywną energię, która napawa nas optymizmem i zachęca do dalszego rozwoju i działania.

Dodaje odwagi podczas kroczenia przez każdy dzień, a swojemu właścicielowi przynosi wiarę w siebie i swoje możliwości. Inspiruje i pozwala przezwyciężyć swoją nieśmiałość, tym samym czyniąc nas rozważnymi i spokojnymi.

Jako doskonały przekaźnik pozytywnej energii, zalecany jest by wzmocnić cały układ nerwowy. Ma dobry wpływ na grasicę, uspokoi nas podczas koszmarów sennych i usunie nerwobóle. Harmonizuje i systematyzuje pracę wszystkich organów naszego ciała przyspieszając tym samym regenerację organizmu po wszelkich chorobach i wypadkach.

Noszony bezpośrednio w kontakcie z ciałem pozwoli na pozbycie się wszelkich nieprzyjemnych dolegliwości i bólu. Ze względu na połączenie z czakrą splotu słonecznego, najlepiej działa w kontakcie z górną częścią ciała.

Pomoże także w poprawieniu naszego samopoczucia, uwalniając nas od niespokojnych myśli, stresu czy lęków. Dzięki jego pozytywnej aurze wstępuje w nas nadzieja, a ulatuje wszelkie zwątpienie, zawiść i negatywność.

Kamień księżycowy czerpie moc z ziemskiego satelity. Jego nazwa pochodzi własnie od księżyca, którego na myśl przywodzi blask minerału. Niekiedy patrząc na niego ujrzeć można niezwykłą tęczę.

W starożytnej Grecji poświęcony został bogini księżyca – Selene. Wierzono, że przed jego blaskiem uciekają wszelkie złe istoty z innych wymiarów. Podobną funkcję minerał pełni także dziś – jest to bowiem jeden z najsilniejszych kamieni ochronnych.

Zawsze jest wierny właścicielowi, potrafi uchronić go przed złem, odtrącając negatywne wibracje, a silnie wchłaniając te pozytywne. Mówi się nawet, że gdy go nosimy i zbliży się do nas osoba o nieszczerych intencjach, minerał zacznie emitować fioletowe błyski, które nas przed tym ostrzegą.

Wprowadza pogodę ducha i jest symbolem nadziei, szczęścia i szczerej przyjaźni. Rozjaśnia umysł, pozwalając na łatwe rozwiązanie trapiących nas problemów. Również dlatego doskonale sprawdzi się podczas seansów medytacyjnych i jasnowidzenia.

Leczy bezsenność, choroby kobiece, choroby układu pokarmowego oraz bolące zęby. Redukuje nadmiar płynów drobnoustrojowych w naszym organizmie i towarzyszące temu opuchlizny. Doskonale sprawdzi się przed okresem, jako wsparcie dla osób menstruujących.

Działa jako pośrednik między umysłem a emocjami, ułatwia dostęp do własnego wnętrza i zachowanie spokoju ducha. Rozkłada także pozostałości po negatywnych wibracjach. Ułatwia uzyskanie współczującej miłości, romantycznych przeżyć i wrażliwości.

Kamień słoneczny i księżycowy nie bez przyczyny są ze sobą łączone. Nie tylko mają współgrającą nazwę, dopełniający się wygląd ale też uzupełniające się właściwości. Jeden napełni nas pozytywną energią, a drugi uchroni przed a negatywną. Z pewnością oba będą starać się o zapewnienie właścicielowi godnego i szczęśliwego życia, w spokoju i harmonii ze samym sobą oraz ze wszechświatem.

Zachęcamy więc do kreatywnych połączeń tych dwóch kamieni ze sobą, czy to w formie biżuterii, ozdób czy kamieni towarzyszących. Razem będą działać ze zdwojoną siłą, a przy okazji nacieszą każde oko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *