Kształt kamienia, a jego właściwości

Kamieni naturalnych, tak jak pierwiastków czy kolorów, jest na Ziemi bardzo wiele. Możemy przebierać w nich, zwracając uwagę na ich wygląd, właściwości, zastosowanie, kolor czy też właśnie kształt. To, czym konkretnie urzeknie nas dany minerał, może oznaczać, że właśnie tego potrzebuje nasze ciało i dusza.

Kamieni używa się w różny sposób. Jednym z najpopularniejszych jest noszenie ich w postaci biżuterii, ale także jako zwykłe kamienie szczęścia czy breloki. Ich forma może być przeróżna – czasem łączy się je z innymi kamieniami lub materiałami, a niekiedy pozostawia w surowej formie. To jaki ostatecznie kształt przybiera minerał, również wpływa na jego zastosowanie i właściwości. Jakie formy wyróżnia się jednak najczęściej?

KAMIENIE BĘBNOWATE

Jak sama nazwa wskazuje, są to minerały poddawane obróbce w bębnie. Wraz z innymi kamieniami, wodą, pastami szlifierskimi i polerskimi ulegają ścieraniu i polerowaniu. Proces ten przypomina ,,ścieranie się” ludzkich charakterów przy kontaktach ze sobą. Forma ta pozwala dostrzec drzemiące w nas mankamenty i wady na zasadzie lustra oraz łagodnie uporać się z nimi. Kamienie w takiej formie często używane są po prostu jako amulety, które możemy nosić w kieszeni, jako oryginale breloki do kluczy czy też w biżuterii, na przykład w formie zawieszek do naszyjników. Występują także jako drobne elementy zdobienia w drzewkach szczęścia czy jako koraliki w bransoletkach typu sieczka.

KWADRAT I PROSTOKĄT

Są one bardzo silnie związane z materią. Głównie pomagają nam urzeczywistnić na planie fizycznym nasze dążenia duchowe oraz rozwiązać nurtujące nas problemy egzystencjalne. Przeznaczone są dla ludzi czynu, którzy nie tracą czasu na niepotrzebne rozpraszające bodźce dookoła siebie, a którzy chcą w widoczny, skuteczny i namacalny sposób zrealizować swoje najskrytsze plany i marzenia. Często forma taka pojawia się w biżuterii, w naszyjnikach czy bransoletkach.

OWAL

Kształt ten przede wszystkim harmonizuje nasze ciało z otoczeniem. Sprzyja pozytywnemu myśleniu, dobremu samopoczuciu, a nasz organizm przygotowuje na wchłanianie pozytywnej energii. Dlatego kształt ten jest tak często wykorzystywany w biżuterii z kamieni naturalnych. Dzięki temu moc minerału może być spotęgowana, a nasze ciało ją znacznie łatwiej przyswoi. Forma owalna doskonale nada się dla osoby, która miewa problemy z akceptacją siebie, mówi się bowiem, że to ,,radość ciała”.

OKRĄG

Ma wzmacniać w nas inspirujące i intuicyjne siły umysłu, pomagające w realizacji naszych twórczych celów. Najpopularniejszym zastosowaniem dla tej formy jest użycie jako zawieszka bądź kolczyki.

JAJO

Również ożywia procesy twórcze, pomagając zapoczątkowanym (wykluwającym się) przedsięwzięciom, pozwalając powstać nowemu życiu i umożliwiając doświadczenie nowych przeżyć. Ich moc najlepiej zauważyć można przy nowopowstającej firmie czy po założeniu rodziny. Formę jajka spotkać można np. w zawieszkach czy w brelokach.

TRÓJKĄT

Otwiera nas na odbiór i wykorzystanie sił duchowych. Doskonały amulet dla adeptów magii i studentów nauk psychotronicznych, więc sprawdzą się jako prezent. Można je spotkać na przykład w formie zawieszek w biżuterii.

PIRAMIDA

Jej podstawową cechą jest to, że łączy w sobie cztery trójkąty na podstawie z kwadratu, który uaktywnia energie manifestujące i związane z materią. W ten oto sposób duch zostaje zjednoczony z materią , a cała energia zostaje zostaje skierowana ku temu co najważniejsze czyli ku wierzchołkowi, gdzie spotykają się energie czterech trójkątów. Pomaga to w umocnieniu naszego ducha, w wypełnieniu naszych celów i w uzyskaniu jedności między nami a siłami duchowymi. Piramidę można spotkać na przykład w wahadełkach czy brelokach. W tej formie doskonale sprawdzą się w medytacji, w rytuałach i w praktykowaniu magii.

KULA

Wpływa głównie na nasze spojrzenie na świat, zaokrągla nas i przynosi zrozumienie. Sprawi, że nie będziemy dłużej pod wpływem oporów, zagadnienie władzy czy siły nie będzie dla nas niczym strasznym. Staniemy się bardziej odpowiedzialni za nas samych, Ziemię i wszechświat, jednocześnie ciągle dążąc do doskonalenia siebie i świata. Kula to chyba jedna z najpopularniejszych form kamieni naturalnych, oczywiście prócz naturalnego kształtu. Występuje przede wszystkim w bransoletkach, gdzie kształt minerałów tylko uwydatnia ich niezwykłe walory estetyczne.

OBELISK

Działa podobnie do piramidy, lecz przede wszystkim stabilizuje jej działanie. Tym samym daje nam jako osobom stabilność, czy to w wierze, zaufaniu czy po prostu w życiu. Ma być także naszym przewodnikiem i w trudnych chwilach prowadzić nas ku dobremu rozwiązaniu. Zdecydowanie częściej spotyka się te formy w wersjach monumentalnych, jednak mniejsze nie pozostają w tyle z wspaniałymi właściwościami, które niosą.

Wyróżnić można by było zapewne jeszcze wiele innych form, w których występują kamienie naturalne. Dodatkowo można je łączyć w niezliczonych kombinacjach, tworząc swoje własne, spersonalizowane amulety. Sprawia to, że nie tylko mamy możliwość uzyskać unikatową i wyjątkową biżuterię czy dodatek do stylizacji, ale też pozyskać energię, której dosięgnięcie normalnie mogłoby być dla nas trudne. Warto więc zaufać swojej intuicji i wybrać takie kamienie, które najbardziej nas do siebie przyciągają. To one wniosą w nasze życie najwięcej dobra.

Jeśli jeszcze nie masz swojego kamienia, zapraszamy do naszego sklepu, w którym możesz wybrać nie tylko idealny minerał dla siebie, ale również jego najbardziej interesującą formę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *