Litoterapia – jaką moc mają kamienie naturalne?

kamienie naturalne krakowska jaskinia solna
Litoterapia – jaką moc mają kamienie naturalne?
Znane są nam kamienie naturalne, kamienie szlachetne i ich rodzaje. Wiemy, że mają różne wielkości, kształty, struktury i piękne kolory. Lecz, czy posiadają jakiekolwiek właściwości? W tym artykule nie skupmy się na tym co widoczne jest dla nas gołym okiem, lecz na tym co możemy poczuć. Zapraszamy na wspólną podróż w świat kamieni i ich magicznych właściwości!

Litoterapia, jest jedną z gałęzi medycyny alternatywnej, zajmująca się niczym innym niż leczeniem kamieniami, z historią kilka tysięcy lat wstecz! Już w starożytności docenili ją babilończycy, grecy, rzymianie i egipcjanie, stosując ją w celach poprawy kondycji psychicznej oraz fizycznej.
Jak każda dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, posiada swoich przeciwników, jak i zwolenników. Tych drugich przybywa coraz więcej. Coraz więcej osób zauważa jej pozytywnie działanie wpływające na zdrowie i samopoczucie. Mało tego, osoby noszące na co dzień biżuterię z kamieni, czy kryształów, stosują litoterapię nieświadomie.
Co ciekawe, surowce te znajdują również zastosowanie w medycynie konwencjonalnej, farmakologii, homeopatii i kosmetyce, tego przykładem może być lecznicza nalewka z bursztynów, czy kosmetyki do codziennej pielęgnacji, w których składzie znajdziemy perły lub złoto.

Według wierzeń, każdy kamień ma duszę, ponadto posiada zdolności gromadzenia i emitowania energii. Dlatego nie bez przyczyny kamienie, czy kryształy naturalne nazywane są najlepszymi elektrowniami na Ziemi!
Jak to wytłumaczyć naukowo? Kamienie oddziałują na każdy żywy organizm na zasadzie rezonansu. Występują w nich dokładnie te same biopierwiastki, które wchodzą w skład związków chemicznych znajdujących się w organizmie człowieka.

Jak to działa w praktyce? Każdy z nas zna ludzi, których obecność wpływa pozytywnie na nasz nastrój, czy spokój. Każdy z nas ma ulubiony kosmetyk, którego użycie poprawia humor albo ulubione jeansy, w których czujemy się dobrze i komfortowo. Dokładnie tak samo działają minerały, poprawiają nastrój, wspomagają w sytuacjach dnia codziennego, pomagają wyzwolić w nas pozytywną energię.

W zależności od energii, jaką posiada dany kamień i jego wibracji, może działać leczniczo na ciało, umysł i duszę. Istnieją kamienie, które uzupełniają energię, jeśli czujemy jej brak, są również takie, które działają odwrotnie, pobierając nadmiar energii i uspokajając. Według medycyny wschodniej, możemy mówić o zdrowiu, kiedy energia swobodnie krąży w ciele człowieka. Choroba zaś, to brak energii, bądź jej nieprawidłowe krążenie spowodowane blokadami. I właśnie w tym momencie możemy sięgnąć po kamienie, które harmonizują, przywracają równowagę organizmowi, pomagają w walce z chorobami i schorzeniami, przywracają prawidłowe krążenie energii w organizmie.

Kamienie w zależności od rodzaju wykazują różne właściwości. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj 🙂

Istotną kwestią jest ich oczyszczanie. Należy je oczyszczać przed każdym użyciem, najlepiej pod bieżącą wodą (za wyjątkiem hematytu). Można je również oczyścić w soli (wkładając na kilka godzin do pojemnika) lub ziemi (zakopując na kilka godzin). Do oczyszczania śmiało można wykorzystać białą szałwię, czy palo santo. Żeby je pozytywnie naenergetyzować, wystarczy pozostawić je na działanie promieni słonecznych lub księżyca.

Jak wykorzystywać moc kamieni na co dzień? Najprostszym sposobem jest noszenie biżuterii wykonanej z minerałów (dobrze, aby dotykała bezpośrednio ciała). Można je również przykładać między innymi w miejscach dyskomfortu i bólu, zastosować przy wykonywaniu delikatnego masażu za pomocą luźnych kamieni lub masażera. Coraz bardziej popularne stają się także nalewki, w których kryształy są jednym ze składników. Kamienie naturalne śmiało możemy wykorzystać je do medytacji. Warto je umieścić nie tylko na konkretnych częściach ciała, czy punktach energetycznych, ale również w domu, w miejscu pracy, czy w miejscach, które według nas wymagają uzdrowienia.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie kamień? Oto jest pytanie! My polecamy przede wszystkim intuicyjnie. Nasz organizm cały czas do nas przemawia i powinniśmy całkowicie się w niego wsłuchać. Często, na pozór z nieoczywistych przyczyn ciągnie nas do konkretnego kamienia. Natomiast po zapoznaniu się z jego właściwościami okazuje się, że nie było to tak nieoczywiste jakby się mogło wydawać. Czasem przychodzicie do nas z mocno skonkretyzowaną potrzebą i z chęcią zakupienia konkretnego kamienia, a wychodzicie zupełnie z innym minerałem! Jeśli czujesz, że ciągnie Cię do danego kamienia, nie ma się nad czym zastanawiać, śmiało zaproś go do swojej codzienności 🙂
Należy jednak pamiętać, że kamienie możemy traktować jako uzupełnienie leczenia, nie jego całkowite zastąpienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *