MALACHIT – KAMIEŃ HARMONII I POZYTYWNEJ ENERGII

Malachit, to kamień w kolorze ciemnozielonym, zazwyczaj przeplatany czarnymi pręgami, które tworzą atrakcyjny dla oka wzór. Swoją barwę zawdzięcza węglanowi miedzi w nim zawartym. Chociaż uznany jest za minerał ogólnodostępny i pospolity, to bez wahania można nazwać go unikatowym. Nie jest zbyt twardy, przez co jest łatwy w obróbce, więc stanowi istną gratkę dla jubilerów.

Od wieków doceniano jego wyjątkowość. To ulubiony talizman Starożytnych Greków i Rzymian. Wierzyli oni w jego niezwykłe moce, chociażby w dziedzinie stomatologii. Rownież i dziś, wiele osób traktuje biżuterie z niego wykonaną jako magiczną. To za sprawą właściwości, korzystnie wpływających na nasze samopoczucie.

Jeśli chcesz zadbać o swój organizm, malachit może okazać się idealnym pomocnikiem. Stymuluje on układ pokarmowy do prawidłowej pracy i wspomaga trawienie, więc podczas zatruć pokarmowych może być niezwykle ważny. Ponadto, dba o prawidłowy obieg krwi w naszym ciele. Sprawdzi się u osób, zmagających się z astmą, bólami reumatycznymi czy rwą kulszową. Ma on wyjątkowe przeznaczenie dla kobiet, bowiem łagodzi bóle miesiączkowe, skurcze porodowe, a podczas karmienia piersią, wspomaga laktację.

Jeśli często łapią was infekcje, sięgnięcie po ten kamień, gdyż może okazać się dobrym rozwiązaniem, bowiem zwalcza on bakterie oraz wirusy. Możemy kłaść go na bolących miejscach, a wyciągnie z nich negatywną energie. Kamień ten, ma także za zadanie hamować rozwój chorób Parkinsona oraz Alzheimera, więc będzie idealny dla osób w sędziwym wieku.

W kwestii duchowej malachit ma wiele do zaoferowania. Ułatwia naszą koncentracje, pomaga zebrać myśli, usuwa z umysłu wszystkie negatywne emocje. Uspokaja nas i niweluje koszmary senne. Sprawia, że jesteśmy otwarci na rozwój we wszystkich dziedzinach życia, lecz głównie w sferze duchowej. Zwalcza naszą samolubność i wygórowane ego. Pozwala zrozumieć kim tak naprawdę jesteśmy, poznać siebie, ale także wzbudzić empatię wobec ludzi nas otaczających. Hamuje lęki związane z podróżowaniem, a zwłaszcza lataniem samolotami. Jeśli chcemy odnieść sukces w kwestii materialnej, malachit może nam w tym pomóc. Świetnie sprawdzi się także podczas medytacji.

Jeśli szukacie kamienia dla osób spod znaku Skorpiona, Bliźniąt i Koziorożca, to malachit ma dla nich wyjątkowe przeznaczenie. Warto po niego sięgnąć, gdy chcecie wręczyć upominek w postaci takiego talizmanu. Bogaty wybór biżuterii z malachitem znajdziecie u nas, w sklepie internetowym jak i stacjonarnie. Dodatki z tym kamieniem, należy nosić jak najbliżej skóry by zwiększyć intensywność jego działań leczniczych.

Pamiętajcie, że malachit nosi na sobie ogromne brzemię. Jego zadaniem jest przecież wyciąganie negatywnych energii, chorób i dolegliwości z naszego ciała i umysłu. Wobec tego, należy regularnie go oczyszczać, podobnie jak wiele innych kamieni naturalnych. Można zrobić to po prostu pod bieżącą, zimną wodą, ale bez dodatku wszelakich środków chemicznych.

Jeśli temat litoterapii wzbudził w was ciekawość i chęć do poznania innych kamieni szlachetnych, koniecznie zobaczcie inne wpisy na naszym blogu, które przybliżą wam moce i korzyści innych minerałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *