Palo santo, biała szałwia i rytuał oczyszczania…

Czy wiecie, że rytuały oczyszczania znane są już od tysięcy lat? Dzięki niemu, z powodzeniem możemy oczyścić swoje otoczenie, pomieszczenia i ludzi z negatywnej energii. Oczyszczanie jest takie proste, a pomoże Ci odciąć się od negatywnych myśli i energii, zredukuje poziom stresu i zmęczenia w twoim organizmie, a także poprawi humor i nastrój na lepsze!

Negatywna energia i aura często gromadzi się w naszym życiu i działa niszcząco. Wpływa na niekorzystne relacje z bliskimi osobami, potęguje kłótnie, zmęczenie, stres i niepokój. Dlatego powinniśmy wprowadzić rytuał oczyszczania do naszego życia i – co najważniejsze – wykonywać go regularnie.

Dodatkowo rytuał oczyszczania pomoże:

  • zabezpieczyć i uchronić się przed wampirami energetycznymi,
  • odtrącić złe uroki,
  • oczyścić ciało, umysł i duszę,
  • pozbyć się niepokoju,
  • wzmocnić pozytywną energię.

Do takiego rytuału śmiało możemy użyć naturalnych kadzidełek, takich jak liście białej szałwii, czy drewienek Palo Santo.

Biała szałwia to święte ziele, które Indianie stosowali podczas rytuałów i ceremonii. Okadzanie nią pomieszczeń i ludzi uwalnia od złych mocy, negatywnej energii, niekorzystnych wpływów. Chroni aurę, wprowadza przyjemną atmosferę i poprawia nastrój. Biała szałwia charakteryzuje się przyjemnym, ziołowym zapachem, długo utrzymującym się w powietrzu.

Palo Santo to coraz bardziej popularne i coraz częściej używane naturalne. Jest to tak zwane “święte drzewo” Indian. Od dawien dawna wykorzystywane jest do rytuałów oczyszczania, ponieważ słynie ze swoich magicznych właściwości. Palo Santo sprzyja medytacji, uwalnia od stresu i negatywnej energii, a także działa oczyszczająco na umysł. Oprócz właściwości oczyszczających, Palo Santo posiada przyjemny, żywiczny zapach.

Zapytacie – jak je stosować? Już wyjaśniamy!

  1. Zapalamy i gasimy płomień po krótkiej chwili, pozostawiamy delikatnie dymiące się drzewko lub liście, które uwalniają swoje wyjątkowe właściwości, wspomagające oczyszczanie aury z negatywnej energii i uzdrawianie ciała, umysłu i duszy.
  2. Tlącym się drewienkiem lub pęczkiem oczyszczamy i okadzamy dom oraz siebie (w drugiej ręce warto trzymać pojemniczek na opadający popiół), a następnie odkładamy do żaroodpornego naczynka, tak aby tliło się w swoim tempie.
  3. Aby zgasić całkowicie tlące się kadzidła wystarczy przycisnąć je do naczynia w którym się palą. Z powodzeniem można zastosować je również podczas medytacji.

Najważniejsze to pamiętać o dobrej intencji i pozytywnym nastawieniu. Przy rytuale oczyszczania należy też się skoncentrować, wyobrazić sobie to, co dla nas najlepsze oraz mocno wierzyć, że wszystko się spełni.

W przypadku oczyszczania ludzi, zaczynamy od głowy i kończymy przy stopach. Z kolei w domu oczyszczamy każde pomieszczenie, poruszając się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. A jeśli chcemy je napełnić pozytywną energią należy poruszać się zgodnie ze wskazówkami zegara. Przy czym ciągle i na głos należy wypowiadać dobre intencje i zdania, z nimi związane.

A jeżeli nie macie jeszcze swojego zestawu do rytuału oczyszczania, kierujemy was TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *