Sól Epsom – jeden produkt, wiele zastosowań!

Sól Epsom jest niczym innym jak czystym związkiem mineralnym. Jest ona powszechnie stosowana zarówno w terapiach leczniczych, jak i w przemyśle kosmetycznym, czy nawet rolnictwie. Sól ta wpływa korzystnie na nasze zdrowie, skórę oraz samopoczucie. Nadaje się do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego.

Wykazuje ona działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Idealnie sprawdzi się u osób borykających się z problemami kostno-stawowymi oraz reumatycznymi. Dzięki swoim rozluźniającym właściwościom pomaga zwalczyć wcześniej wymienione dolegliwości oraz niweluje zbyt duże napięcia mięśni. Dzięki ogólnemu rozluźnieniu organizmu podczas kąpieli w soli Epsom, możemy też zniwelować przewlekłe bóle głowy, także te o podłożu migrenowym.

Jeżeli pragniecie się głęboko zrelaksować po ciężkim, długim dniu lub intensywnym wysiłku fizycznym sól Epsom jest stworzona dla Was! Po wrzuceniu soli do ciepłej wody następuje uwalnianie się jonów zawierających siarkę oraz jonów magnezu. Mikroelementy zawarte w soli poprawiają pracę narządów i układów w naszym ciele, ale także mają korzystne właściwości oczyszczające. Wpływają na wspomaganie rekonwalescencji oraz wypoczynku. Dzięki relaksacyjnemu i kojącemu działaniu soli Epsom, lepiej będziemy radzić sobie z sytuacjami stresowymi i przemęczeniem.

Biorąc pod uwagę przemysł kosmetyczny, producenci często chętnie sięgają po sól Epsom. Wykorzystywana jest ona jako dodatek do kremów, odżywek, peelingów, szamponów czy maści. Związki zawarte w soli doskonale wpływają na kondycję i wygląd naszej skóry oraz włosów. Kosmetyki z solą Epsom w składzie polecane są szczególnie dla osób mających skórę problematyczną, tłustą czy trądzikową. Dzięki zawartej w soli siarce, kosmetyki skutecznie oczyszczają skórę, wpływając na zmniejszenie nadmiernego przetłuszczania się jej, co pomaga w walce z trądzikiem.

Jeżeli chodzi o zastosowanie dobroczynnej soli Epsom na nasze włosy, wpływa ona na zniwelowanie nadmiernego przetłuszczanie się ich i zmniejsza produkcję zbędnego sebum. Kosmetyki z dodatkiem soli Epsom skutecznie usuwają pozostałości po lakierach do włosów i ciężkich kosmetykach, które je obciążają. Dzięki oczyszczającemu i wzmacniającemu działaniu, włosy stają się lśniące, wyglądają na odżywione i zdrowe, a dodatkowo zmniejsza się ich nadmierne wypadanie i łamanie oraz ryzyko łupieżu.

Chcąc zadbać o piękne stopy także możemy wykorzystywać sól Epsom. Zabiegi polegające na moczeniu stóp w wodzie z rozpuszczona solą, skutecznie zmiękczają skórę, pomagają w usunięciu zrogowaciałego, martwego naskórka oraz wspierają w walce z odciskami czy modzelami. Związki zawarte w soli Epsom wnikają do naszego organizmu przez skórę, pomagają się zrelaksować oraz pozbyć tak zwanego uczucia “ciężkich nóg”, z którym boryka się coraz więcej osób na świecie.

Co ciekawe, sól Epsom wykorzystywać możemy także we własnym domu, czy rolnictwie! Świetnie sprawdzi się ona jako środek zmiękczający pranie czy składnik domowych produktów czyszczących. W ogrodzie stosować ją możemy jako nawóz, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się pięknie wyglądającym, zielonym trawnikiem. Dodatkowo sól ta skutecznie odstraszy ślimaki i owady, co uchroni nasze rośliny przed zniszczeniem.

Podsumowując sól Epsom ma szerokie spectrum działania i warto je przetestować w swoim otoczeniu. Zachęcamy do skorzystania z jej drogocennych właściwości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *