TYGRYSIE OKO – kamień optymizmu

Tygrysie oko to niezwykły kamień, który jest odmianą kwarcu. Swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowemu wyglądowi. Kiedy się mu przyjrzymy, zobaczymy złote pasma mieniące się niczym kocie oko. Jest minerałem kruchym i rzadkim, pozyskiwanym głównie w Rosji, Australii, Meksyku oraz na Madagaskarze. Nazywany jest nierzadko kamieniem optymizmu, przez swoje silne działania wpływające korzystnie na nasze samopoczucie. Oprócz tego jego liczne lecznicze właściwości, dobrze wpływają na zdrowie i pomagają w zwalczaniu wielu chorób.

Już Rzymianie doceniali jego unikalność. Podczas wojen wierzono, że uchroni on od ran, a nawet śmierci. Dziś warto sięgnąć po niego jeśli dążymy do sukcesu i chcemy spełnić nasze cele. Dobrze sprawdzi się również dla osób prowadzących własną firmę, by ich biznes przynosił wysokie korzyści materialne. Tygrysie oko uwolni twoją kreatywność i zmotywuje do działania. Jeśli czujesz znaczny spadek energii, sięgnij po niego, by pobudzić swoją witalność. Ten kamień świetnie działa na naszą pewność siebie i pomaga w sprawnej i dobrej komunikacji. Podnosi na duchu podczas kryzysu i pomaga nabrać wiary w samego siebie.

Tygrysie oko ma nie tylko moc magiczną, ale także wiele korzyści dla naszego zdrowia. Dla osób walczących z depresją, może być pomocny na zaburzenia, które się z nią wiążą, a także w zwalczaniu lęków i stanów nerwowych. Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne – ten jasnobrązowy kamień jest istnym zbawieniem dla osób zmagających się z chorobami kręgosłupa. Łagodzi ból rwy kulszowej i artretyzm, a także pomaga w zrastaniu się złamanych kości oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Osoby które zmagają się z problemami ze wzrokiem, także te, które długo pracują przed komputerem, mogą sięgnąć po ten kamień, by poprawić stan swoich oczu,zniwelować pieczenie oraz wyostrzyć widzenie. Warto po niego sięgnąć, jeśli doskwierają nam migreny i przewlekłe bóle głowy. Jeśli walczysz z nadczynnością tarczycy, spróbuj nosić naszyjnik z tym kamieniem, by ustabilizować poziom hormonów. Tygrysie oko reguluje poziom cukru w naszej krwi, a także wspiera jej krążenie. Działa korzystnie na nasz układ trawienny, pomagając w przyswajaniu nowych składników odżywczych, oczyszcza wątrobę i obniża poziom cholesterolu.

W okresie zimowym jesteśmy podatni na różne choroby dróg oddechowych. Warto wtedy sięgnąć po tygrysie oko, które słynie ze swojej mocy łagodzącej objawy przeziębienia, grypy, anginy, a nawet astmy. Zwiększa też działanie lekarstw przyjmowanych w trakcie leczenia.

Tygrysie oko symbolizuje szczęście, płodność, nowy start i pomyślność. Świetnie sprawdzi się jako amulet dla nas lub jako prezent dla wyjątkowej osoby, zarówno w swojej czystej postaci jak i jako brelok, naszyjnik,bransoletka, pierścionek czy kolczyki. Ten kamień znajdziecie w różnych odsłonach, także w Krakowskiej Jaskini Solnej przy ul.Długiej 48/21 w Krakowie oraz w naszym sklepie internetowym.

Pamiętajcie o tym, że o kamienie naturalne trzeba dbać i regularnie oczyszczać. W tym przypadku tygrysie oko ma bardzo silne działanie, więc nie należy nosić go dłużej na skórze niż miesiąc. Po tym czasie trzeba go oczyścić, najlepiej pod bieżącą wodą i wystawić na działanie promieni słonecznych, aż do wyschnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *