WPŁYW KAMIENI SZLACHETNYCH NA ZDROWIE – MINERAŁY I KRYSZTAŁY, KTÓRE POMAGAJĄ WALCZYĆ Z DEPRESJĄ

Depresja, stany lękowe, przewlekły stres, załamania nerwowe… To wiele chorób na ,które przed bardzo duży okres w historii świata nie zwracano uwagi. Nie znaczy to, że nie występowały wcale, przeciwnie, występowały u ludzi licznie i często. Mimo to, w większości je ignorowano, twierdząc, że problemy na podłożu psychicznym nie są niczym istotnym w obliczu wojny, biedy czy innych chorób np. COVIDA .

Dziś jednak świadomość ludzi jest znacznie większa, a rozmowa o swoich emocjach, odczuciach i problemach, przestaje być tematem tabu. Człowiek przestaje bać się siebie i tego co czuje, zaczyna się za to droga ku zrozumieniu i lepszemu życiu.

Pomocą przy depresji, stanach lękowych czy stresie może być rozmowa ze specjalistą. Odpowiednio przygotowana osoba pomoże przepracować nam najbardziej skryte traumy i lęki oraz przeprowadzi nas przez cały ten czas będzie wsparciem. Warto jednak podczas terapii dodatkowo wspierać swój umysł, ciało i ducha. Dostarczać im pozytywnej energii, która jest tak potrzebna podczas drogi samopoznania i POKOCHANIA SIEBIE.

Alternatywą dla spotkań ze specjalistą może być po prostu organizacja czasu samemu sobie. Mogą to być wieczorne spacery po lesie, kontakt z naturą, czy wyciszająca muzyka. Warto w tym okresie, a może i na dłużej, zrezygnować z bodźców dostarczających stresu, takich jak filmy z gatunku horror czy książek thriller itp.

Natura jednak może okazać się najskuteczniejszym lekarstwem. Czy to za sprawą kontaktu z zielenią poprzez spacer po lasu, aromaterapii, halo-terapii , dźwięków instrumentów – nasze samopoczucie stanie się lepsze, doładowując się pozytywną energią. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy jednak opowiedzieć nieco o kamieniach naturalnych i korzyściach płynących z litoterapii.

LAPIS LAZULI

To kamień, który w pierwszej kolejności jest polecany osobom cierpiącym na depresję. Charakteryzuje się głębokim niebieskim kolorem ze złotymi połyskującymi drobinkami pirytu. Jest to kamień mądrości, wprowadzający jasność w nasze myśli i uspokajający je. Jego energia ochrania nas podczas rozwoju duchowego, tym samym pomaga przebrnąć przez trudny okres terapii i samopoznania. Prowadzi nas do naszego wnętrza, gdzie odnaleźć możemy inspirację i wiarę w lepsze jutro. Tym samym pomaga odnaleźć nasze zadanie życiowe i cel. Wspiera także w relacjach z innymi ludźmi, czyniąc je łatwiejszymi i przyjemniejszymi.

GRANAT

Minerał charakteryzujący się kolorem krwistej czerwieni jest przede wszystkim odpowiedzialny za podnoszenie energii swojego właściciela. Obdarowuje zadowoleniem, siłą życia i działa przede wszystkim odbudowująco, co jest tak istotne dla osób przytłoczonych strachem. Jego energia wzmacnia siłę woli i przynosi odwagę do pokonywania przeciwności losu. Tym samym pomaga w przepracowaniu trudnych traum.

JADEIT

Kamień o długiej historii używany był już przed wiekami. Odpowiedzialny jest za przyniesienie radości i zadowolenia z małych rzeczy. Dlatego idealnie sprawdzi się jako wspomagacz w docenianiu każdego kroku, uczynionego w stronę poprawy samopoczucia. Jednocześnie pomaga on w zharmonizowaniu i poukładaniu tak często zagmatwanych i zagubionych myśli, pozwalając na powrócenie na właściwy tor. Te wszystkie cechy składają się na większe docenienie samego siebie, swoich małych i większych osiągnięć oraz otaczającego nas pięknego świata. Pomoże także w problemach z zasypianiem.

SZAFIR

Kolejny z głęboko niebieskich kamieni naturalnych, o niebywałym błysku przykuwającym oko. Nie tylko będzie wyglądał wspaniale na dłoni ale i pobudzi uczucia wewnętrznej przemiany i wiary. Także on może stać się drogowskazem i pomóc w odnalezieniu właściwej ścieżki, dodatkowo wesprze w urzeczywistnieniu naszych planów, skrytych ambicji czy marzeń. Doda odwagi by wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za własny los, której tak często nam brak i potrzeba. Idealnie sprawdzi się także jako bodziec inspirujący duchowo.

AGAT

Kolorowy kamień o niezwykłych wzorach to przede wszystkim minerał zrozumienia i mądrości. Pomoże nam w akceptacji siebie, różnych sytuacji losowych w naszym życiu, innych w naszym otoczeniu. Ułatwi kontakt międzyludzki, który jest jeszcze trudniejszy dla ludzi, którzy zmagają się z problemami. Dla osób zagubionych nada się ze względu na dużą pomoc w poszukiwaniu prawdy. Jego niebywałym atutem jest mnogość kolorów i kształtów, w których występuje. Można go doskonale wpasować w swoje gusta, przynosząc szereg pozytywnej energii w swoje życie.

TURKUS

Przepiękny minerał przywodzący na myśl ocean lub morze to nie tylko kamień oferujący ochronę i przejrzystość. Uczy nas przede wszystkim rozpoznawać piękno, dawać szansę naszemu otoczeniu oraz jak to piękno integrować w naszej istocie. Obdarowując nas czystością myśli prowadzi prosto ku mądrości i zrozumieniu. Tym samym pobudza siły kreacji, wyobraźni i pozwala na łatwiejsze zrozumienie praw Natury. Jednak to, dlaczego jest polecany osobom zmagającym się z problemami, to ogromna absorpcja negatywnej energii z naszego otoczenia i przekuwanie ją w tą dobrą. By jednak kamień działał i utrzymywał się w jak najlepszej kondycji, należy pamiętać o jego regularnym oczyszczaniu.

AKWAMARYN

Nazywany kamieniem odwagi, zaufania i prawdy lub inaczej – kamieniem czystego serca. To wszystko za sprawą jego tendencji do sprzyjania klarownej komunikacji. Jest ona bardzo ważna podczas procesu gojenia się ran emocjonalnych. Uczy również tolerancji, odpuszczania i dążenia do kompromisów, co najczęściej jest przez nas bardzo pożądane. Przynosi nadzieję na lepsze jutro, dając dystans do kłopotów, uspokajając i wyciszając, dlatego jest tak istotny w momentach zwątpienia.

AMETYST

Jest istotą czystości, dzięki której nie zachłyśniemy się szczęściem ale i nie utoniemy w momentach kryzysu. Wprowadzi w życie równowagę, wyciszy emocje, uspokoi oraz zniweluje nadpobudliwość. Jednocześnie pomaga w koncentracji, podejmowaniu ważnych decyzji. Jego pozytywna energia rozbudza kreatywność, a przede wszystkim chęci do działania. Skutecznie motywuje do rozwijania pasji i osiągnięcia celu, który wcześniej mógł być dla nas niedostępny. Doda również siły i pozwoli na stabilność emocjonalną.

To także doskonały kamień ochronny, który swoją energią wytwarza barierę osłaniającą przed negatywnymi wpływami. Przekuwa je w pozytywne wibracje, dodając nam tym samym siły i mocy.

CHALCEDON

Jest silnym uzdrowicielem, związanym z czakrą gardła. Jest idealnym kamieniem dla tych, którzy potrzebują uspokoić zarówno ciało, jak i głowę. Wykazuje on silne wibracje energetyczne. Naprawia pole energetyczne i równoważy. Sprzyja odnalezieniu wewnętrznej mądrości i wzmocnieniu siły duchowej.

CYTRYN

To kamień bardzo intensywnej energii. Jak słońce rozświetla splot słoneczny, dodając pewności siebie, witalności i chęci do życia. Jest znany jako kamień na depresję oraz kamień dobrobytu. Przyciąga szczęście i dobrych ludzi. Niweluje negatywną energię i przekształca ją w energię pozytywną, a nawet ochronną, chroniącą przed negatywnymi wpływami i zawiścią. Dzięki niemu nasze niekorzystne, negatywne odczucia i myśli przeistaczają się w korzystne i optymistyczne wibracje.

MALACHIT

Ten przepiękny minerał o soczystej zielonej barwie to przede wszystkim wyzwoliciel stłumionych emocji. Stanie się dla nas lustrem naszej duszy, dzięki niemu łatwiej odkryjemy swoje prawdziwe i głęboko skryte Ja. Pozwala nam na zrozumienie siebie, swoich uczuć oraz bliskich dookoła nas. Ułatwia także koncentrację i duchowy rozwój. Doskonale sprawdzi się więc podczas sesji terapeutycznych czy medytacji.

OPAL

Otwiera świadomość na nowe nieznane obszary życia, odzwierciedla prawdę. Konfrontuje nas z nami samymi, z naszymi myślami i czynami. Przyjmuje na siebie wszelkie negatywne wibracje, zmienia w pozytywne i oddaje w pomnożonej ilości. Tak samo może on przynieść nam siłę i odwagę.

TOPAZ

Zapobiega chorobom umysłowym oraz wzmacnia fale mózgowe. Pomnaża pozytywne myśli oraz wibracje w słowach i czynach. Silnie pobudza w kierunku duchowego rozwoju, tym samym do walki i poprawy swojego samopoczucia. Doskonale sprawdzi się podczas medytacji i spaceru pełnego rozmyślań, także podczas sesji terapeutycznych. Wspiera każdy rodzaj pracy umysłowej.

TURMALIN

Czarny turmalin to kamień dający inspiracje, wiarę w siebie i zadowolenie z życia. Rozjaśnia nasze myśli i godzi ducha z materią. Przybliża duchową świadomość i ochrania ją. Uwalnia od blokad i zatorów, dzięki czemu ułatwia przepracowywanie traum i chorób. Otwiera także przestrzeń dla twórczości i nowych celów.

KWARC DYMNY

Leczy depresję, pomaga usunąć myśli samobójcze, wspomaga walkę z nowotworem infekcji. Wspiera w spełnianiu swoich marzeń i do kreatywnego myślenia. Równoważy energie czakr. Jest także doskonałym narzędziem do usuwania blokad energetycznych. Jego silna energia sprzyja oczyszczaniu z toksycznych wpływów na nasze ciało.

LABRADORYT

Jego zasługą jest uwalnianie spod natłoku dręczących nas myśli. Wesprze z walce z frustracją, doda odwagi do pokonywania lęków, pomoże w pozbyciu się nieśmiałości oraz przyniesie jasność umysłu.

FLUORYT

Zapobiega chorobom umysłowym oraz wzmacnia fale mózgowe. Ułatwia nam uporządkowanie wielu rzeczy i spraw. Pomaga racjonalnie myśleć i odnaleźć prawidłową drogę, kiedy w grę wchodzą silne emocje. Dzięki niemu sprawniej działa nasza koncentracja, intuicja i obiektywizm. Pozwala spojrzeć na wiele rzeczy z dystansem i złapać głęboki oddech w sytuacjach stresowych bez nadmiernych emocji. Wzmacnia w pozytywnych myślach, słowach i czynach. Silnie pobudza w kierunku duchowego rozwoju. Wzmacnia umysł, pomaga przy medytacji. Wspiera każdy rodzaj pracy umysłowej.

ZOISYT

Przemienia negatywną energię w pozytywną, pozwalając na czerpanie szczęścia z nawet drobnych rzeczy. Wspiera w odnajdywaniu pozytywnych aspektów swojej sytuacji, pomaga w zahamowaniu wszystkich autodestrukcyjnych działań. Przywraca także równowagę i harmonię duchową swojemu właścicielowi.

_______________________________________________________________________________

Tak naprawdę kamieni, które są w stanie pomóc właścicielowi z problemami na podłożu duchowym lub psychicznym jest wiele więcej. Każdy z nich posiada różne cechy i będzie działał na nieco innej zasadzie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać kamień odpowiedni dla nas, tak by działał z nami w doskonałej harmonii.

Aby to zrobić nie trzeba przewertować masy książek i przestudiować działania każdego z minerałów. By dobrać kamień odpowiadający na nasze potrzeby – musimy kierować się naszą intuicją. Jeśli dany amulet nam się podoba, czujemy z nim jakąś więź i ciągnie Nas do niego – oznacza to, że właśnie jego energii w danym momencie potrzebujemy najbardziej. To on sprawdzi się najlepiej na trapiące nas problemy i dostarczy odpowiednich bodźców. Należy mieć jednak na uwadze, że nasza energia i potrzeby zmieniają się codziennie. Powinniśmy więc zaufać swojej intuicji, pozwolić naszemu duchowi odpowiedzieć na swoje potrzeby i zdecydować, co będzie dla niego najlepsze.

Jeśli jednak potrzebujecie zasięgnąć nieco informacji o którymś z minerałów, by bardziej go zrozumieć i stać się świadomym jego prawdziwej mocy – zapraszamy do innych wpisów w zakresie litoterapii, a także do artykułów o różnorodnej tematyce zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *