Koncert Misy Gongi Kamertony

KONCERT MISY GONGI KAMERTONY
WSŁUCHAJ SIĘ W SIEBIE!
POCZUJ MOC DŹWIĘKU!
ODETCHNIJ PEŁNĄ PIERSIĄ!

koncert mis gongów i innych instrumentów

KONCERT-KĄPIEL-MASAŻ MISAMI, GONGAMI, KAMERTONAMI I INNYMI INSTRUMENTAMI W KRAKOWSKIEJ JASKINI SOLNEJ – UL. DŁUGA 48/21.
PROWADZĄCA AGNIESZKA URBAN – Naturopata, Certyfikowany Coach, Certyfikowana Terapeutka Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej, Certyfikowana Theta-Healing, Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kulturoznawca, przedsiębiorca od ponad 20 lat.
Certyfikowana przez Instytut Petera Hessa® Terapeutka dźwiękiem:

Masaż dźwiękiem metodą Petera Hessa® – I i II stopień

Masaż dźwiękiem metodą Petera Hessa® – III i IV stopień

Gong w medytacji i koncercie metodą Petera Hessa®

Dźwięk w pedagogice – masaż dźwiękiem z dziećmi. Zabawa i uczenie się wszystkimi zmysłami metodą Petera Hessa®.

CERTYFIKAT- Praktyk Masażu Dźwiękiem wg metody Petera Hessa®.

Seans terapeutyczny w Krakowskiej Jaskini Solnej, na ulicy Długiej 48/21 w Krakowie, wraz z dźwiękami mis, gongów, kamertonów i innych instrumentów: wprowadzi Twoje ciało w wibracje, uwolni od stresu, odpręży, zmobilizuje organizm do regeneracji!

Koncert mis, gongów, kamertonów i innych instrumentów w połączeniu z seansem inhalacyjnym –  trwa 1 godzinę

(po godzinie zapraszamy na dodatkowe rozmowy po koncercie – całość około 1,5h).

 

Historia terapii dźwiękiem:

koncert mis, gongów, kamertonów i innych instrumentówTerapia dźwiękiem oparta jest na prastarej wiedzy o istocie oddziaływania dźwięku, która już ponad 5000 lat temu znalazła swoje zastosowanie w hinduskiej sztuce uzdrawiania.

Również w Starożytnym Egipcie leczono dźwiękiem i przepisywano muzykę jako lek na receptę.

Podobnie starożytny grecki filozof i matematyk Pitagoras, który był także uzdrowicielem, stosował muzykę, jako lek na najróżniejsze dolegliwości i choroby.

W kulturze Zachodu XX i XXI wieku misy i gongi znajdują zastosowanie w masażu dźwiękiem oraz podczas koncertów relaksacyjno-terapeutycznych, czyli tzw. „kąpieli dźwiękowych”.

Wydają one wielowarstwowy, wysokiej jakości dźwięk – pomagają zsynchronizować ze sobą obie półkule mózgowe oraz oczyścić i ożywić energię życia w każdej komórce ludzkiego ciała.

Za twórców terapii masażu dźwiękiem uważa się niemieckiego terapeutę Petera Hessa i badacza muzyki dr G. Wegnera. Dźwięki potrafią wyzwolić uśpione siły życiowe, znakomicie wspomagają regenerację wszystkich komórek, przyczyniając się do powrotu do zdrowia. Za pomocą gongów o różnych tonach ujawniają się u człowieka dysharmonie, które następnie są usuwane w trakcie terapii. Z każdej misy płynie inny dźwięk, dając potężną energię oczyszczającą umysł z negatywnych emocji i trosk, a ciało z niepotrzebnych napięć. Stosuje się misy o małych, średnich i wysokich tonach. Dźwięki gongu mogą wywołać stan głębokiej medytacji.

Poza misami i gongami podczas koncertów wykorzystuje także inne instrumenty o charakterze relaksacyjnym (np. kij deszczowy, dzwoneczki koshi, kamertony, bęben oceaniczny itd).

W ogólnym rozumieniu, dźwięk na organizm działa: relaksacyjne, profilaktyczne, wzmacniająco, regenerująco.

Dźwiękoterapia obecnie:

 

koncert mis, gongów, kamertonów i innych instrumentówWykorzystująca naturalną falę dźwiękową Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa, jest nowo odkrytą skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Romanowską, które powstały m.in. na podstawie badań nad dźwiękiem, przeprowadzonym w USA i Francji. Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka, jak również przewodzące energię kanały czy centra energii, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia (balansu) i wystarczy być do nich dostrojonym, by być zdrowym. Brak harmonii (dostrojenia) oznacza chorobę. Natomiast badanie Fabiena Mamana, wykonane w 1981 roku na Uniwersytecie w Paryżu ukazuje komórkę nowotworową HeLa, która z racji swej słabości ulega rozpadowi podczas poddaniu jej działaniu dźwięków skali C-dur. Pęka z powodu Nieumiejętności Dostrojenia się do odpowiednich częstotliwości, przy czym komórki zdrowe pozostają nienaruszone, a wręcz dodatkowo odżywione.

Opracowując techniki pracy z dźwiękiem, dr Barbara Romanowska odniosła się do wyników przestudiowanych badań, uzyskując dzięki stworzonej przez siebie metodzie poprawę stanu zdrowia u osób chętnych do tej formy terapii aż w 88%. Doszła do wniosku, że wykazane w badaniach jedynie pozytywne działanie dźwięku na komórki, czyni metodę nieinwazyjną, przynoszącą dobry wynik dla wszystkich komórek ciała, dlatego można ją stosować bez żadnego ryzyka dla zdrowia, a poprawa samopoczucia następuje nieomal natychmiast po użyciu właściwej techniki.

Muzykoterapia komórkowa daje możliwość uwolnienia się od około 250 różnych schorzeń, dodatkowo przynosi spokój wewnętrzny i radość.

Połączenie tych dwóch metod daje nam niesamowite efekty!

REKOMENDACJA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

koncert mis, gongów, kamertonów i innych instrumentówMuzykoterapia Dogłębna-Komórkowa, to metoda znana w Polsce i na całym świecie od 12 lat. Spełnia wszystkie normy, w tym także unijne. Jest całkowicie nieinwazyjna, przyjemna, bezpieczna i skuteczna.

Dzięki wybitnym wynikom pracy metodą Muzykoterapii Dogłębno-Komórkowej, MEN w Polsce, uznało metodę w 2010 roku. Obecnie stosują ją ośrodki terapeutyczne na całym świecie, lekarze, rehabilitanci, pedagodzy, czy terapeuci wszelakich specjalizacji. Metoda MDK (jej nazwa i techniki) oraz kamertony (ich kształt), mają zastrzeżony patent – właścicielem jest Akademia Dźwięku dr Barbary Romanowskiej.

Kamertony używane przeze mnie w terapii są oryginalnymi narzędziami zakupionymi w Akademii Dźwięku i są doskonale dostrojone.

 

 

 

 

Stwierdzono, że kąpiel w dźwiękach:

• pomaga w leczeniu migren, bólów reumatycznych, napięć przedmiesiączkowych,

• wpływa pozytywnie na układ nerwowy, oddechowy, krążenia,

• obejmuje wszystkie poziomy ciała,

• usuwa blokady energetyczne,

• wzmacnia witalność człowieka,

• rozluźnia mięśnie,

• likwiduje negatywne myślokształty (wzorce myślowe), blokady psychiczne,

• wspiera rozwój kreatywności i intuicji człowieka.

Odczucia podczas seansu: ciepło, zimno, mrowienie, dreszcze.

Przeciwwskazania: rozrusznik serca, ciąża do 3 miesiąca.

krakowska jaskinia solna

Koncert przy dźwiękach mis i gongów, kamertonów i innych instrumentów odbywa się co tydzień, w każdą w środę i w piątek o godzinie 20.00, pod adresem – ul. Długa 48/21, Kraków.

Koncert w połączeniu z seansem inhalacyjnym trwa godzinę, a po koncercie zapraszamy na ciekawe dyskusje, w tym czasie istnieje również możliwość oglądania oraz zagrania na instrumentach. W związku z tym, prosimy o zarezerwowanie sobie około półtorej godziny 🙂

WYMAGANA REZERWACJA MIEJSC, ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ LICZBĘ MIEJSC ORAZ BIAŁE, ZAMIENNE SKARPETKI.

W koncercie mogą brać udział dzieci od 12 roku życia.