TWARZ I CIAŁO

Borowina SPA do kąpieli
borowina
 • Pojemność: 500 g
 • Producent: Sulphur Busko Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Unikalna receptura tego produktu oparta została na wodnym, zagęszczonym wyciągu z borowiny, który jednocześnie jest mocno skoncentrowanym ekstraktem z najcenniejszych składników borowiny tj. kwasów huminowych, fluwokwasów, ciał estrogennych, garbników oraz jonów wapnia, magnezu, sodu, bromu, jodu i wielu innych mikroelementów.

Te wszystkie właściwości borowiny sprawiają, że od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowym. Kąpiel z użyciem borowiny SPA  relaksuje, zmniejsza napięcie, rozluźnia, redukuje uczucie ciężkości nóg oraz nadaje skórze zdrowy wygląd.

 

 

Buskie SPA siarczkowe do kąpieli

 • Pojemność: 500 g
 • Producent: Sulphur Busko Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Receptura Buskiego SPA oparta została na ponad 200 letniej tradycji leczenia schorzeń reumatycznych oraz chorób skóry wodą z zawartością siarki. Unikalna formuła która głównie opiera się na wodach pochodzących z uzdrowisk mineralnych Solec- Zdrój oraz Busko- Zdrój pomaga w walce z dolegliwościami reumatycznymi oraz chorobami skóry. Działanie Buskiego SPA  jest wzmocnione występowaniem aktywnie biologicznych składników mineralnych do których zalicza się jony siarczkowe, jony wodorosiarczkowe, jony siarki koloidalnej, ale też jodki bromków, wapnia, magnezu oraz potasu.

Wody siarczkowe mają również właściwości, które neutralizują wolne wolne rodniki, wpływają na procesy metaboliczne oraz stymulują odnowę tkankową. Działanie keratoplastyczne kosmetyku wpływa na spoistość i elastyczność skóry. Kąpiel z dodatkiem Buskiego SPA nie tylko wygładza i oczyszcza skórę, ale również ją nawilża. Ponadto ma też działanie odprężające i relaksujące.

Dodatek bergamotki oraz kompozycji lemon sprawia, że skóra nie tylko jest odżywiona, ale równocześnie pięknie pachnie.

Stosowanie powinno być traktowane jako kuracja 3- tygodniowa.

Mineralne mydło siarczkowesulphur
 • Pojemność: 300 g
 • Producent: Sulphur
 • Kraj produkcji: Polska

Mydło do ciała dokładnie oczyszcza, nawilża i delikatnie złuszcza naskórek, zmniejsza rogowacenie przymieszkowe, wygładza skórę i wyrównuje koloryt. Zawiera najcenniejsze składniki wód siarczkowych – jony siarczkowe, wodorosiarczkowe, siarkę koloidalną, jodki, bromki, wapń, magnez, potas i inne cenne mikroelementy. Recepturę mydła opracowano na bazie prawie 200-letnich doświadczeń w leczeniu chorób skóry i chorób reumatycznych w uzdrowisku Busko Zdrój.

 

 

Peeling borowinowy do ciała z kwasem hialuronowym peeling borowinowy
 • Pojemność: 200 g
 • Producent: Sulphur
 • Kraj pochodzenia: Polska

Doskonale pielęgnuje skórę oraz przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników, poprawia jędrność skóry i usuwa zrogowaciały naskórek. Zawarte w kosmetyku olejki z zielonej herbaty i granatu poprawiają nastrój i działają rozluźniająco.

Borowina ujędrnia i wygładza naskórek. Kwas hialuronowy odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia i jędrność skóry. Ziarna passiflory oczyszczają naskórek oraz wygładzają jego nierówności. Olej z nasion szałwii hiszpańskiej opóźnia procesy starzenia się skóry, wspomaga jej regenerację. Olej z zielonej herbaty z granatem działa antyoksydacyjne i przeciwzapalnie.

Hypoalergiczny żel borowinowy do ciała
żel borowinowy
 • Pojemność: 200 g
 • Producent: Sulphur Busko Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Unikalna receptura oparta została na wodnym, zagęszczonym wyciągu z borowiny, który jednocześnie jest mocno skoncentrowanym ekstraktem z najcenniejszych składników borowiny tj. kwasów huminowych, fluwokwasów, ciał estrogennych, garbników oraz jonów wapnia, magnezu, sodu, bromu, jodu i wielu innych mikroelementów.

Borowina ma działanie stymulujące do odnowy tkanek, ponadto pobudza do produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Żel ma w składzie również olejek rozmarynowy, który poprawia mikrokrążenie jednocześnie wpływajac na przyspieszenie regeneracji naskórka.

Produkt może być stosowany do każdego rodzaju skóry ciała i twarzy.

W efekcie skóra staje się nie tylko doskonale nawilżona i wygładzona, ale równocześnie bardziej napięta oraz jędrna. Przywrócony zostaje jej naturalny, zdrowy koloryt.

 

Hypoalergiczny żel siarczkowy do ciała

Hypoalergiczny żel siarczkowy do ciała

 • Pojemność: 200 g
 • Producent: Sulphur Busko Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Żel przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry, ze szczególnym wskazaniem na skórę alergiczną, wrażliwą bądź ze skłonnościami do pękania.

Wody siarczkowe, na których bazuje receptura żelu zawierają aktywne biologicznie związki siarki oraz siarkę koloidalną. Działanie wzmocnione jest też występowaniem aktywnie biologicznych składników mineralnych do których zalicza się jodki bromków, wapnia, magnezu oraz potasu.

Działanie keratolityczne sprawia, że skóra staje się doskonale oczyszczona i przygotowana na przyjęcie składników mineralnych zawartych w żelu. Oprócz związków siarki, żel zawiera również flawnoidy oraz fenolokwasy z olejku eukaliptusowego, które poprawiają mikrokrążenie w skórze. Dodatkowo, żel działa również antyseptycznie. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą. Stymuluję odnowę i odbudowę tkanek.

Masło borowinowe

masło borowinowe

 • Pojemność: 150 g
 • Producent: Sulphur Busko Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Wodny wyciąg z borowiny na bazie którego stworzono recepturę masła to koncentrat najcenniejszych składników a dokładnie kwasów humusowych, fitohormonów, garbników i ciał estrogennych, jonów wapnia, magnezu, sodu, bromu, jodu i wielu innych mikroelementów.

Borowina swoimi właściwościami wpływa nie tylko na procesy metaboliczne, pobudza produkcję elastyny i kolagenu w skórze, ale też nadaje skórze korzystny, lekko kwaśny odczyn. Masaż z użyciem masła borowinowego rozluźnia, zmniejsza napięcie oraz odpręża. Ponadto nawilża, lekko natłuszcza i pielęgnuje skórę. Poprawia jędrność, elastyczność, zmniejsza rozstępy oraz cellulit.

Borowina “plus”

 • Pojemność: 725 g
 • Producent: Sulphur Busko Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Borowina jest przede wszystkim bogata w kwasy humusowe, fitohormony, garbniki, jony wapnia, magnezu, sodu, bromu, jodu i potasu. Swoimi właściwościami wpływa na przemianę białek, węglowodanów, kwasów nukleinowych oraz stymuluje odnowę tkanek.

W efekcie skóra staje się nie tylko doskonale nawilżona i wygładzona, ale równocześnie bardziej napięta oraz jędrna. Przywrócony zostaje jej naturalny, zdrowy koloryt. Ponadto borowina “plus” ma działanie regulacyjne dla mikrokrążenia, działa pobudzająco dla produkcji kolagenu i elastyny w skórze, co przede wszystkim zalecane jest profilaktycznie w ochronie skóry przed starzeniem.

Borowina “plus” może być stosowana do każdego rodzaju skóry ciała i twarzy, ale szczególnie korzystny jest dla osób, które mają problemy ze skórą tłustą i łojotokową. Regularne stosowanie pomaga zlikwidować cellulit oraz rozstępy.

Buska maska siarczkowa do ciała

 • Pojemność: 500 g
 • Producent: Sulphur Busko Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Buska maska siarczkowa do ciała jest kosmetykiem przedłużającym działanie kuracji sanatoryjnej w domowym SPA. Unikalna formuła która głównie opiera się na wodach pochodzących z uzdrowisk mineralnych Solec- Zdrój oraz Busko- Zdrój pomaga w walce z dolegliwościami reumatycznymi oraz chorobami skóry. Działanie maski jest wzmocnione występowaniem aktywnie biologicznych składników mineralnych do których zalicza się jony siarczkowe, jony wodorosiarczkowe, jony siarki koloidalnej, ale też jodki bromków, wapnia, magnezu oraz potasu.

Właściwości keratolityczne wpływają złuszczająco na naskórek, przygotowując go tym samym do lepszego wchłaniania aktywnych składników maski. Preparat ma przede wszystkim działanie wygładzające. Minimalizuje również rogowacenie przymieszkowe i pękanie naskórka. W efekcie skóra staje się doskonale nawilżona i napięta. Tym samym rostępy są mniej widoczne, a skóra jest odporna na powstawanie nowych zmian.

Buska maska siarczkowa do ciała, jako kuracja powinna być stosowana przez okres 3 tygodni, z częstotliwością 1-3 razy w każdym tygodniu. Maska dostępna jest też w mniejszym opakowaniu 200g.

Mineralny krem siarczkowy z witaminą A

Mineralny krem siarczkowy z witaminą A

 • Pojemność: 115 g
 • Producent: Sulphur Busko Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Krem siarczkowy przeznaczony jest do codziennego stosowania, głównie dla osób, które borykają się ze skórą wrażliwą i atopową. Jego unikalna formuła która głównie opiera się na wodach pochodzących z uzdrowisk mineralnych Solec- Zdrój oraz Busko- Zdrój pomaga walczyć z dolegliwościami reumatycznymi oraz chorobami skóry. Krem zawiera cenne, aktywne składniki pochodzące z naturalnych kopalin. Jego regularne stosowanie w widoczny sposób poprawia kondycję skóry. Gwarantuje nie tylko doskonałe nawilżenie, ale również wzmocnienie naturalnej bariery lipidowej skóry,  reguluje proces złuszczania naskórka, zmniejsza widoczność rozstępów.

Mineralny szampon zdrojowy
 • Pojemność: 200 g Mineralny szampon zdrojowy Sulphur Busko-Zdrój
 • Producent: Sulphur Busko-Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Szampon jest produktem uzdrowiskowym, którego skład opiera się na naturalnej solance siarczkowej ze źródeł mineralnych Uzdrowiska Solec- Zdrój. Jest przeznaczony dla włosów problemtycznych, tłustych, przetłuszczających się, z łupieżem oraz ze skórą głowy podatną na podrażnienia. Właściwości keratolityczne wpływają na delikatne złuszczanie skóry głowy, przy tym oczyszczenie włosów z łoju, łupieżu oraz innych zanieczyszczeń. Taka pielęgnacja włosów pozwala na uzyskanie ich zdrowego wyglądu, blasku oraz zmniejsza puszenie się.

Szampon, którego receptura zawiera solankę siarczkową jest równocześnie bogaty w liczne składniki mineralne, tj.: jony siarczkowe, jony wodorosiarczkowe, jony siarki koloidalnej, ale też jodki bromków, wapnia, magnezu oraz potasu. Wszystkie związki siarki zawarte w formule szamponu w połączeniu z keratyną włosów wzmacniają je i upiększają.

Dla wzmocnienia efektu kuracji poleca się Mineralną odżywkę zdrojową Sulphur Zdrój

 
Masła do ciała – shea i kokosmasło shea
 • Pojemność: 50 g
 • Producent: Kanu
 • Kraj pochodzenia: Polska

Najważniejszym składnikiem jest organiczne masło shea (83 proc.), wzbogacone leczniczym woskiem pszczelim, olejem winogronowym i olejem z awokado o znakomitych właściwościach pielęgnujących. Masło w codziennej pielęgnacji skóry, doskonale nawilża i dostarcza cennych witamin pobudzających komórki do przeciwdziałania procesom starzenia. Dzięki aksamitnej konsystencji, doskonale rozprowadza się na skórze i szybko w nią wnika, zapewniając kompleksową ochronę skóry przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (wiatrem, zimnem i słońcem). Jego trwały zapach długo utrzymuje się na skórze. Zachęcamy do korzystania z pełni jego bogactwa po każdej kąpieli.

Oferujemy masło shea o zapachu:
magnolii
mango
marakui i mleka
oliwki
zielonej herbaty

Masło kokosowe – czyste masło kokosowe o delikatnym zapachu tego owocu znakomicie wnika w skórę, nie pozostawiając na niej tłustej warstwy. Nie jest wzbogacane dodatkowymi substancjami zapachowymi, jego naturalny aromat pochodzi z czystego, certyfikowanego oleju kokosowego, bogatego w witaminy B1, B2, B3, B6, C, E, kwas foliowy, potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor oraz cynk. Wspaniale nawilża i odżywia skórę, która już po pierwszym użyciu kosmetyku staje się gładka, promienna i jędrna. Antyoksydanty zawarte w maśle kokosowym opóźniają procesy starzenia i przy stosowaniu go do codziennej pielęgnacji skóry znakomicie ją chronią przed utratą wilgoci. Produkt doskonale nadaje się do nawilżania końcówek włosów i świetnie się sprawdza jako pomadka ochronna.

 

Zabłockie mydło solankowezabłockie mydło solankowe
 • Pojemność: 100 g
 • Producent: Solanka z Zabłocia Sp. z.o.o
 • Kraj produkcji: Polska

Naturalne mydło, wytwarzane tradycyjną metodą. Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, konserwantów, chemicznych utwardzaczy, wybielaczy i środków pieniących. Produkt jest przebadany dermatologicznie. Mydło przeznaczone do mycia i pielęgnacji całego ciała dla wszystkich rodzajów skóry. Polecane dla skóry delikatnej i wrażliwej. Ze względu na zawartość oryginalnej solanki z Zabłocia z odwiertu Korona, szczególnie wskazane jest w pielęgnacji skóry podatnej na wszelkiego rodzaju stany zapalne, egzemy, grzybice oraz trądzik.

Mydło solnenaturalne mydło solne
 • Pojemność: 330 g
 • Producent: Produktysolne.pl
 • Kraj produkcji: Polska

Mydło solne ma właściwości peelingujące. Jest to krystaliczna sól himalajska uformowana na kształt kostki. Zalecane jest do codziennej pielęgnacji, zwłaszcza skóry suchej.

Minerały soli himalajskiej, podczas mycia wnikają głęboko w komórki naskórka przywracając skórze witalność i naturalny blask. Sól znana ze swoich właściwości antybakteryjnych i odkażających działa dezynfekująco, ogranicza rozmnażanie się bakterii i minimalizuje nadmierną potliwość.

 

Ava, Ultra nawilżający krem z kwasem  hialuronowymAva, Ultra nawilżający krem z kwasem hialuronowym
 • Pojemność: 50 ml
 • Producent: Ava
 • Kraj produkcji: Polska

Krem zapewnia efekt stabilnego poziomu nawilżenia skórynawet głębszych warstwach naskórkaChroni  przed nadmierną utratą wodyOpóźnia proces starzenia się skórywygładza zmarszczki oraz intensywnie regeneruje.Przeznaczony jest do każdego rodzaju cery

 

L`arrise krem do twarzy koenzym Q10+peptydy IQ (+35)
 • L`arrise krem do twarzy koenzym Q10+peptydy IQ (+35)Pojemność: 50 ml
 • Producent: Ava
 • Kraj produkcji: Polska

Krem przeznaczony jest dla skóry z pierwszymi zmarszczkami i oznakami przesuszenia. W swoim składzie zawiera koenzym Q10, który jest aktywną substancją stymulującą odnowę i regenrację naskórka, ponadto w widoczny sposób spłyca zmarszczki oraz hamuje powstawanie kolejnych.

Formuła kremu została również wzbogacona o peptydy IQ, które mają działanie nawilżające, odżywiające i ochronne. Budowa peptydów umożliwia ich wnikanie do komórek skóry, co pozwala na ich szybszą regenerację oraz ułatwia syntezę kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się gładka i napięta.

L`arrise krem do twarzy biocolagen+masło shea  (+55)
 • L`arrise krem do twarzy biocolagen+masło shea (+55)Pojemność: 50 ml
 • Producent: Ava
 • Kraj produkcji: Polska

Krem przeznaczony jest do  skóry dojrzałej z wyraźnymi oznakami starzenia się, mocno przesuszonej, która utraciła jędrność i elastyczność. W swoim składzie zawiera biologicznie aktywny biokolagen. Zawarty w liposomach, wpływa stymulująco na odnowę naskórka, odbudowując i regenerując go. Ponadto poprawia również nawilżenie skóry oraz jej elastyczość. Specjalnie przygotowana formuła spłyca nawet głębokie zmarszczki, odbudowuje komórki skóry, nadaje twarzy ładny owal.  Dodatkowo została wzbogacona o Masło Karite, które jest nasycone witaminami A, E oraz F. Regularne stosowanie sprawia, że skóra staje się gładka, natłuszczona  i odżywiona.

L`arrise krem do twarzy olej arganowy+kwasy omega 3+6  (+65)
 • Pojemność: 50 mlL`arrise krem do twarzy olej arganowy+kwasy omega 3+6 (+65)
 • Producent: Ava
 • Kraj produkcji: Polska

Krem przeznaczony jest do pielęnacji skóry dojrzałej. Ma intensywne działanie przeciwzmarszczkowe. W swoim składzie zawiera olej arganowy, który w wyraźny sposób odmładza i regeneruje skórę. Formuła kremu bazująca na naturalnych składnikach, nienasyconych kwasach tłuszczowych oraz witaminach skutecznie hamuje powstawanie nowych zmarszczek. Ponadto kwasy omega 3+6, które pochodzą z orzechów macadamia, ochraniają skórę przed nadmierną utratą wody i przesuszeniem.

Aktywne składniki wspomagają odbudowę warstwy hydrolipidowej skóry, nawilżają ją i w wyraźny sposób spłycają zmarszczki.

L`arrise krem do twarzy komórki macierzyste+krzem  (+70)
 • Pojemność: 50 mlL`arrise krem do twarzy komórki macierzyste+krzem (+70)
 • Producent: Ava
 • Kraj produkcji: Polska

Krem przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry bardzo dojrzałej, która wymaga intenesywnej regeneracji i odbudowy. Formuła bazuje na komórkach macierzystych pochodzących z drzewa arganowego, które mają zdolność do samoodnawiania się. Tym samym umożliwiają regenerację komórek skóry, utrzymując ich prawidłową strukturę.

Skład kremu został wzbogacony w krzemionkę koloidalną, popularnie nazywaną krzemem, która ułatwia syntezę kolagenu, zwiększając jędrność i elastyczność skóry oraz zapobiegając jej wiotczeniu. Regularne stosowanie w  widoczny sposób poprawia kondycję cery, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych minimalizując ich kruchość. Skóra jest nie tylko nawilżana ale też odpowiednio chroniona, a sam proces starzenia i powstawania kolejnych zmarszczek zostaje spowolniony.

L`arrise krem do twarzy komórki macierzyste+calcium  (+75)
 • L`arrise krem do twarzy komórki macierzyste+calcium (+75)Pojemność: 50 ml
 • Producent: Ava
 • Kraj produkcji: Polska

Krem przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry bardzo dojrzałej, która wymaga intenesywnej regeneracji i odbudowy. Formuła bazuje na komórkach macierzystych pochodzących z drzewa arganowego, które mają zdolność do samoodnawiania się. Tym samym umożliwiają regenerację komórek skóry, utrzymując ich prawidłową strukturę.

Skład kremu został również wzbogacony w calcium. Ten naturalny koktajl młodości w widoczny sposób wpływa na odbudowę i regenerację komórek, przyczynia się do spłycenia zmarszczek i spowalnia proces powstawania kolejnych. Cząsteczki calcium, wnikając w skórę przywracają jej gęstość oraz skutecznie ją liftingują. Skóra staje się nie tylko napięta, ale zyskuje świeżość i nawilżenie.

Agda “plus” – zdrowe paznokcie

 • Pojemność: 10 ml
 • Producent: Sulphur Zdrój
 • Kraj produkcji: Polska

Preparat wpływa znacząco an wygląd wała około paznokciowego, zmniejsza skłonność do pękania naskórka wokół paznokcia. Płytka staje się mniej łamliwa i nie rozdwaja się, a sam paznokieć ma zdrowy wygląd.

Preparat jest potwierdzony badaniami dermatologicznymi i aplikacyjnymi. Kuracja powinna trwać około 3 tygodni. Podczas kuracji należy nakładać preparat na płytkę 2-3 razy dziennie.

 

Krem do szorstkiej skóry dłoni, łokci i pięt
 • Pojemność: 150 ml
 • Producent: Iwoniczanka
 • Kraj produkcji: Polska

Krem przeznaczony do wyjątkowo szorstkiej skóry ze skłonnością do łuszczenia i pękania. Posiada w swoim składzie leczniczą sól iwonicką, która jest bogata w cenne minerały, które wspomagają odnowę naskórka, dodatkowymi składnikami są alantoina i witamina E, które zmiękczają i nawilżają skórę. Krem delikatnie natłuszcza skórę. Po regularnym stosowaniu widoczna jest regeneracja spękanego naskórka oraz skóra mniej się łuszczy