Do włosów

Biosiarczkowy szampon do włosów tłustych z tendencją do łupieżu i łojotoku
  • Biosiarczkowy szampon do włosów tłustych z tendencją do łupieżu i łojotokuPojemność: 200 ml
  • Producent: Balneokosmetyki Malinowy Zdrój
  • Kraj produkcji: Polska

Receptura szamponu została oparta na aktywnych składnikach do których zalicza się wodę siarczkową, będącą wysoce zmineralizowaną wodą leczniczą, ekstrakcie z kory białej wierzby, borowinie, mydlnicy lekarskiej, która oczyszcza, łagodzi i koi podrażnienia oraz octopiroxe, będącym kompleksem soli organicznych o aktywnym działaniu przeciwgrzybiczym.

Szampon delikatnie myje i oczyszcza włosy oraz skórę głowy. Nie zaleca się go jednak stosować częściej niż 3-4 razy w tygodniu. Ma działanie przeciwłupieżowe. Zmniejsza też łojotok, zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry a także likwiduje jej swędzenie. Dodatkowo doskonale przyswajalne minerały zawarte w naturalnych składnikach pobudzają metabolizm komórkowy, wzmacniają i poprawiają odżywienie cebulek włosowych zmniejszając skłonność do wypadania.

W efekcie włosy są mocne i dobrze odżywione. Stają się też widocznie sprężyste i lśniące. Skóra głowy jest dokładnie oczyszczona i zdrowa.

 

Mineralny szampon zdrojowy
  • Mineralny szampon zdrojowy Sulphur Busko-ZdrójPojemność: 200 g
  • Producent: Sulphur Busko-Zdrój
  • Kraj produkcji: Polska

Szampon jest produktem uzdrowiskowym, którego skład opiera się na naturalnej solance siarczkowej ze źródeł mineralnych Uzdrowiska Solec- Zdrój. Jest przeznaczony dla włosów problemtycznych, tłustych, przetłuszczających się, z łupieżem oraz ze skórą głowy podatną na podrażnienia. Właściwości keratolityczne wpływają na delikatne złuszczanie skóry głowy, przy tym oczyszczenie włosów z łoju, łupieżu oraz innych zanieczyszczeń. Taka pielęgnacja włosów pozwala na uzyskanie ich zdrowego wyglądu, blasku oraz zmniejsza puszenie się.

Szampon, którego receptura zawiera solankę siarczkową jest równocześnie bogaty w liczne składniki mineralne, tj.: jony siarczkowe, jony wodorosiarczkowe, jony siarki koloidalnej, ale też jodki bromków, wapnia, magnezu oraz potasu. Wszystkie związki siarki zawarte w formule szamponu w połączeniu z keratyną włosów wzmacniają je i upiększają.

Dla wzmocnienia efektu kuracji poleca się Mineralną odżywkę zdrojową Sulphur Zdrój.