Masaż izometryczny

Masaż izometryczny Kraków – ul. Długa 48/21

masaż izometryczny krakowska jaskinia solna

Masaż izometryczny, jest jednym z typów masażu klasycznego, który stosowany jest w przypadku zaników mięśniowych oraz przy osłabionej masie mięśniowej.

Przywraca on masę i siłę osłabionym mięśniom. Dodatkowo masaż izometryczny wyszczupla, modeluje oraz pomaga w walce z cellulitem. Tym samym zmniejsza ilość tłuszczowej tkanki podskórnej, a także wspomaga przepływ limfy, dzięki czemu zmniejszają się obrzęki zastoinowe (limfatyczne).

Metodyka masażu izometrycznego polega na opracowywaniu mięśni, stosując różne techniki masażu leczniczego, zamiennie na mięśniu napiętym i rozluźnionym. Cały masaż składa się z 3 faz – przygotowawczej, właściwej i końcowej.

Przeciwwskazania: choroby z podniesioną temperaturą ciała, zakażenia lub ostre stany zapalne, krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia, choroby zakaźne, choroby skóry (pęcherze, przerwanie ciągłości skóry), zapalenie szpiku kostnego z przetokami, wczesne stany po złamaniach, operacjach, naderwaniach powięzi, ścięgien i mięśni, zapalenie żył  i niektóre owrzodzenia podudzi, świeże zakrzepy, niewyrównane wady serca, nieuregulowane ciśnienie tętnicze, tętniaki, ciąża (chyba, że za zgodą lekarza), menstruacja, nowotwory, zaawansowana miażdżyca, ostre stany zapalne, brak zmian odruchowych, ostre bakteryjne zapalenie tkanek, świeże, pourazowe wylewy w stawach i mięśniach, zapalenia żył, inne…

Czas trwania: 40 minut (85,00 złotych).