Masaż sportowy

Masaż sportowy Kraków – ul. Długa 48/21

masaż sportowy krakowska jaskinia solna

Masaż sportowy, to typ masażu nastawiony na poprawę pracy całego aparatu ruchu osób aktywnych. Typowo nastawiony jest na regenerację organizmu po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

W zależności od etapu cyklu treningowego, może przyjmować charakter:

-kondycyjny,

-między wysiłkowy,

-podtrzymujący,

-przygotowawczy,

-regeneracyjny,

-po wysiłkowy,

-startowy.

Zaleca się wykonywanie masażu sportowego w okresie całego cyklu treningowo-sportowego, zarówno w okresach przerwy, jaki i przygotowania do zawodów.

Systematycznie przeprowadzany masaż sportowy, jest w stanie zapobiec kontuzjom, usprawnić drogę przepływu substancji odżywczych do mięśni, usprawnić układ krążenia i limfatyczny, usunąć napięcie, rozgrzać, czy rozluźnić je niweluje zmęczenie mięśni i skutki przetrenowania. Masaż sportowy jest nieodłącznym elementem odnowy biologicznej każdego dbającego o siebie sportowca.

Często mamy do czynienia z taką sytuacją, że osoby decydują się na masaż sportowy, mimo tego że nie są aktywne fizycznie, dlaczego? Dlatego, że jest “mocniejszy” nic bardziej mylnego! Masaż sportowy, dostosowywany jest do konkretnych przypadków podczas całego cyklu treningowego i nie zawsze on jest intensywny. Jeśli ktoś chce skorzystać z bardziej intensywnego masażu, zapraszamy na klasyczny masaż leczniczy z elementami masażu punktowego, z zaznaczeniem, żeby był on intensywniejszy 🙂

Przeciwwskazania: choroby z podniesioną temperaturą ciała, zakażenia lub ostre stany zapalne, krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia, choroby zakaźne, choroby skóry (pęcherze, przerwanie ciągłości skóry), zapalenie szpiku kostnego z przetokami, wczesne stany po złamaniach, operacjach, naderwaniach powięzi, ścięgien i mięśni, zapalenie żył  i niektóre owrzodzenia podudzi, świeże zakrzepy, niewyrównane wady serca, nieuregulowane ciśnienie tętnicze, tętniaki, ciąża (chyba, że za zgodą lekarza), menstruacja, nowotwory, zaawansowana miażdżyca, ostre stany zapalne, brak zmian odruchowych, ostre bakteryjne zapalenie tkanek, świeże, pourazowe wylewy w stawach i mięśniach, zapalenia żył, inne…

Czas trwania: 30 minut (80,00 złotych) lub 60 minut (160,00 złotych).

Kinesiotaping jest metodą uzupełniająca leczenie. Dość młodą, do Polski z Japonii przywędrowała dopiero na początku XXI wieku. Do niedawna metodą tą wspomagano sportowców, obecnie stosuje się ją u każdego, kto ma problem z dysfunkcją układu mięśniowo – stawowego.kinesiotaping

W jaki sposób kinesiotaping pomaga? Celem terapii jest wykorzystanie naturalnych procesów samoleczenia organizmu i wykorzystania jego możliwości kompensacyjnych. Na poszczególne części ciała nakleja się różnej długości i o różnym naprężeniu plastry (w zależności od potrzeby). Plastry z łatwością dostosowują się do powierzchni skóry. Są one hipoalergiczne i wodoodporne, nie posiadają dodatkowych substancji leczniczych ani lateksu, mają właściwości przepuszczające powietrze. Prawidłowo naklejone i dobrej jakości utrzymają się na skórze od 3 do 5 dni. Ich struktura dopasowana jest do struktury skóry, dzięki czemu nie utrudniają codziennych czynności i są praktycznie niewyczuwalne.

W zależności od potrzeby, za pomocą kinesiotapingu można:
– zmniejszyć bóle mięśni i stawów,
– wspomóc pracę mięśni, rozluźnić je,
– skorygować układ powięziowy i postawę ciała,
– poprawić patologiczne ustawienie stawu (normalizacja napięcia mięśniowego, zwiększenie zakresu ruchu, zmniejszenie bólu),
– usunąć obrzęki limfatyczne (poprawa krążenia krwi i chłonki, zmniejszenie zastojów i stanów zapalnych),
– przeciwdziałać rozstępom, niwelować blizny.

Terapia zalecana jest przy różnego rodzaju urazach i kontuzjach (np. stabilizacja wybitego kciuka, zamiast ortezy itp.), schorzeniach (np. łokieć tenisisty, cieśń nadgarstka itp.), wadach postawy (np. skolioza, stopa opadająca, haluks, koślawość kolan itp.), tendencjach do przykurczów mięśniowych, migrenach, podczas menstruacji, u kobiet w ciąży, obrzękach limfatycznych (np. podczas urazów, po mastektomii) i wielu innych. Często stosowany po wykonaniu masażu sportowego.

Czas trwania: pojedyncza aplikacja bez masażu – ok 20 minut (30,00 złotych) lub aplikacja przy zabiegu masażu (20,00 złotych).