Masaż anti-aging twarzy

 

Masaż anti-aging twarzy Kraków – ul. Długa 48/21

Śmiało można stwierdzić, iż masmasaż twarzy anti-agingaż anti-aging twarzy staje się coraz bardziej doceniany w walce z procesami starzenia się i mijającym czasem. Staje się on również powoli alternatywą dla zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej!

Już po pierwszym zabiegu można zauważyć widoczną różnicę w napięciu skóry. Efekty są naprawdę szybkie!

Zadaniem tego masażu jest przede wszystkim:

– pobudzenie mięśni twarzy (nie naciąganie skóry!), dzięki czemu uzyskamy podobne efekty, jak przy liftingu,

– pobudzenie krążenia i rozszerzenie naczyń krwionośnych,

– złuszczenie starego naskórka, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona, a tym samym lepiej przygotowana do wchłaniania i działania zastosowanych kosmetyków.

Masaż ten, wbrew pozorom jest zabiegiem szybkim i intensywnym i właśnie dzięki temu skóra jest pobudzona do regeneracji i uelastyczniona. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli walki ze starością z totalnym relaksem. Na takie zabiegi zapraszamy osoby z dojrzałą cerą, ale również osoby, które pragną zadbać o swoją skórę twarzy na przyszłość. Należy przy tym pamiętać, że proces starzenia zaczyna się już po 20 roku życia!

Jakie efekty daje masaż anti-aging twarzy:

– redukuje zmarszczki w obrębie twarzy i zapobiega tworzeniu się nowych zmarszczek (zmarszczki mimiczne),

– powoduje uelastycznienie i ujędrnienie skóry i mięśni,

– zwiększa ukrwienie skóry twarzy,

– usuwa zrogowaciały naskórek, powodując lepsze dotlenienie skóry,

– redukuje zbyt duże napięcie mięśni twarzy,

– koryguje owal twarzy,

– uspokaja, relaksuje, rozluźnia.

Połącz przyjemne z pożytecznym i oddaj się całkowicie relaksowi 🙂

Masaż wykonywany jest na bazie kosmetyków z naturalnych składników o zmysłowych zapachach, zadziała również na zasadach aromaterapii. Używamy między innymi, oleju kokosowego, czy aromatycznego masła shea.

Masaż twarzy

Pierwszym skojarzeniem ze słowem masaż jest najczęściej masaż pleców, a masaż twarzy kojarzy się tylko z zabiegiem kosmetycznym – nic bardziej mylnego! Masaży jest multum i właśnie masaż twarzy jest zabiegiem, z którego warto skorzystać.

Przede wszystkim masaż twarzy, nie występuje tylko w kosmetyce, ale i lecznictwie oraz fizjoterapii, przy różnego rodzaju dysfunkcjach mięśni mimicznych, skóry, czy porażeniu nerwu twarzowego.

Masaż twarzy ma również odmładzające działanie, poprawia elastyczność i sprężystość skóry oraz niweluje zmarszczki. W masażu twarzy korzysta się również z elementów refleksoterapii twarzy, czyli ucisków na dane punkty znajdujące się w obrębie twarzoczaszki. Uciski konkretnych punktów powodują odprężenie, ale także poprawę ukrwienia, wprowadzenie równowagi w układzie nerwowym oraz poprawę tonusu mięśniowego i trofiki skóry.

Leczniczy masaż twarzy, wykorzystywany jest w leczeniu porażenia nerwu twarzowego, pooperacyjnym, zmniejszaniu obrzęków, łagodzeniu blizn i bruzd, leczeniu niektórych problemów skórnych, ujędrnianiu, wygładzaniu, a także uwalnianiu toksyn i zmniejszaniu obrzęków (drenaż limfatyczny). Masaż relaksacyjny, z kolei– uspokaja i łagodzi napięcie mięśniowe (a czasem przynosi lepsze efekty niż masaż grzbietu!).

Dlaczego warto skorzystać z masażu twarzy? Zabieg taki, wpływa na nasz układ krążenia, nerwowy, ale także hormonalny. Przede wszystkim bezpośrednio działa na nasze mięśnie i skórę, która staje się bardziej dotleniona, oczyszczona ze starego naskórka – dzięki czemu, kosmetyki które stosujemy są lepiej wchłaniane, a tworzenie zmarszczek i bruzd zostaje spowolnione.

Przeciwwskazania: liszaj; opryszczka; trądzik; stany zapalne i ropne w jamie ustnej; gorączkę; powiększone węzły chłonne; wysokie ciśnienie; zaawansowana miażdżyca; zakrzepica; zapalenie żył.
Masaż twarzy, czy leczniczy, czy relaksacyjny, to nie tylko niedoceniana metoda liftingująca, ale przede wszystkim przynosząca niesamowity relaks, po męczącym dniu.