INHALACJA

Oryginalna solanka inhalacyjna z Zabłocia

https://sklep.krakowskajaskiniasolna.pl/2100-solanki-z-zablocia

solanka z zabłocia

  • Pojemność: 1 l
  • Producent: Solanka z Zabłocia Spółka z o.o.
  • Kraj pochodzenia: Polska

Solanka z Zabłocia posiada największą na świecie zawartość jodu dochodzącą nawet do 140 mg na litr. Od 120 lat jest ona wydobywana w miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie z odwiertu „Korona“, z głęboko położonych złóż o potwierdzonych leczniczych właściwościach jodowo-bromowych.
Przeznaczona jest do pielęgnacji zdrowia i urody. Inhalacje z dodatkiem solanki nawilżają drogi oddechowe, rozszerzają śluz i ułatwiają odkrztuszanie. Podczas kuracji następuje wchłanianie jodu, który potem przenika do krwi i układu nerwowego. Stosowanie solanki do inhalacji, nie tylko poprawia komfort oddychania, ale hamuje też tworzenie się stanów zapalnych. Polecana jest szczególnie do leczenia przewlekłych nieżytów nosa, gardła, krtani oaz oskrzeli.

Dostępna jest naturalna solanka inhalacyjna lub z olejkami eterycznymi (eukaliptus australijski, sosna syberyjska, pomarańcza hiszpańska, lawenda francuska).

Skład solanki pod kątem zawartości pierwiastków w 1 litrze (potwierdzony przez Główny Instytut Górnictwa):
– jodki 140 mg
– bromki 160 mg
– chlorki 26 000 mg
– wapń 1230 mg
– magnez 629 mg
– sód 14 200 mg
– potas 126 mg
– stront 36,5 mg
– mangan 1,33 mg

Przeciwwskazania: nadczynność tarczycy, uczulenie lub wrażliwość na którykolwiek ze składników solanki.

Solankę śmiało można zastosować jako produkt do inhalacji, produkt do kąpieli, do kominków zapachowych lub ceramicznych nawilżaczy na kaloryfer (nawet z dodatkiem olejków eterycznych).

 

Solatorsolator z wieliczki
  • Producent:  Wertus
  • Kraj produkcji: Polska

Solator to inaczej inhalator solny, który wykonany został z masy kamionkowej. Inhalacja polega na oddychaniu przez ceramiczny solator, wewnątrz którego znajdują się kryształki soli. Mikroskopijne cząsteczki zostają wprowadzane do płuc i całego układu oddechowego poprawiając jego funkcjonowanie i łagodząc skutki wielu schorzeń. Dodatków, połączone ze śluzem nabłonkowym rozpuszczają się, zmieniając jego konsystencję i ułatwiając odkrztuszanie i wydalanie z organizmu.

Solator jest idealny dla osób borykających się z nawracającymi chorobami układu oddechowego, jednocześnie stanowiąc uzupełnienie terapii solą czyli haloterapii.

Sól która znajduje się w ceramicznym naczyniu pochodzi z Kopalni w Wieliczce. Skład i właściwości tej soli zostały odkryte już ponad 170 lat temu. Od tej pory, sól wykorzystywana jest to leczenia wielu schorzeń m.in.:

alergii, astmy, pylicy płuc, zapalenia oskrzeli, mukowiscydozy, gruźlicy, zapalenia zatok, kaszlu czy przeziębienia.

 

Ceramiczne nawilżacze powietrza na kaloryfer
https://sklep.krakowskajaskiniasolna.pl/2400-nawilzacze-ceramiczne
ceramiczny nawilżacz na kaloryfer

Sezon grzewczy może znacznie obniżyć wilgotność w pomieszczeniu. Suche, ciepłe powietrze powoduje, że nasze włosy są przesuszone, skóra sucha, ale przede wszystkim mamy wysuszoną błonę śluzową nosa i gardła, co powoduje częstsze infekcje. System odpornościowy jest osłabiony, źle śpimy, nie koncentrujemy się tak jak powinniśmy, ale także nasze zwierzaki i rośliny źle reagują na suche powietrze.
Nawilżacz wypełniony wodą nawilży powietrze, gdy dolejemy Zabłockiej Mgiełki Solankowej dodatkowo zjonizuje je. Nawilżacze na kaloryfer – nieelektryczne są tanim, ale i sprawdzonym sposobem. Ciepło z grzejnika sprawia, że woda umieszczona w nich paruje, a dzięki temu – delikatnie nawilża powietrze.

 

Kominki zapachowe
 https://sklep.krakowskajaskiniasolna.pl/2300-kominki-zapachowekominki zapachowe

Kominki zapachowe, do aromatyzacji pomieszczenia, to nie tylko piękny element dekoracyjny, ale i także świetny sposób na relaks, poprawę nastroju oraz odświeżenie i oczyszczenie wnętrz. W naszej ofercie znajdują się kominki małe i duże, w pastelowych, ciepłych kolorach. Dzięki nim we własnym domu możemy odtworzyć domowy, morski mikroklimat, a woń olejków eterycznych wypełni pomieszczenia domu pięknym zapachem.

 

 Inhalator SOHO Amineb
https://sklep.krakowskajaskiniasolna.pl/2700-inhalatoryinhalator nebulizator soho amineb
  • Pojemność: max 12 ml
  • Dystrybutor: PTM Sp. z o.o.
  • Kraj pochodzenia: Włochy

SOHO Amineb to inhalator sprężarkowy z pompą tłokową przeznaczony do aerozoloterapii, wyposażony w nebulizator Nebjet.

Jest to urządzenie medyczne, które jest wykorzystywane w ramach aerozoloterapii. Zasysając lek z nebulizatora inhalator pozwala dostarczyć do układu oddechowego cząsteczki o prawidłowej wielkości.

Cechy charakterystyczne produktu: lekka, kompaktowa, przenośna konstrukcja.
Kompletne wyposażenie standardowe: nebulizator, widełki nosowe, ustnik, maska pediatryczna, maska dla dorosłych, rurka łącząca, filtry.

Zarówno dla małych, jak i dużych. My ze swojej strony bardzo polecamy! Zwłaszcza inhalacje za pomocą Zabłockiej Solanki Inhalacyjnej. Co dzięki temu zyskamy?
– oczyścimy swoje zatoki i oskrzela,
– udrożnimy, rozszerzymy i nawilżymy drogi oddechowe,
– przy zastosowaniu dodatkowo olejków inhalacyjnych, w zależności od działania olejku – wyleczymy się z przeziębień, ze stanów zapalnych, zwalczymy napięcia nerwowe, bóle głowy, zapady kaszlu i wiele innych.