Masaż dźwiękiem

Masaż misami i kamertonami Kraków – ul. Długa 48/21

masaż dźwiękiem

Działanie masażu misami jest niezwykle szerokie. Ta pradawna metoda współcześnie znajduje zastosowanie w leczeniu dolegliwości w obszarze:

 • kręgosłupa,
 • barków,
 • łopatek,
 • napięcia karku i pleców,
 • chorób krtani i tchawicy,
 • usuwaniu bólów głowy,
 • migreny,
 • bólów napięciowych i stawowych,
 • w leczeniu bezsenności i chorób psychosomatycznych związanych ze stresem,
 • nadmiernym lękiem i konfliktami wewnętrznymi.

Ponadto misy grające usprawniają funkcjonowanie nerek, poprawiają krążenie – głównie w kończynach dolnych, uspokajają i pogłębiają oddech, działają ogólnie relaksująco i odprężająco, przyczyniają się do znacznego spadku lęku i fobii, poprawiają zdolność koncentracji, usuwają bloki energetyczne.

Z masaży mogą korzystać również dzieci. Dla zdrowych będzie to forma zabawy, rozwijanie kreatywności i wyobraźni, poprawa koncentracji i uwrażliwienie na dźwięk. W pracy z dziećmi autystycznymi, nastąpi pobudzenie komunikacji i otwarcia dziecka, a dzieci nadpobudliwe dzięki dźwiękom mis mogą osiągnąć stan wyciszenia i odprężenia.

Najważniejsze atrybuty działania masażu dźwiękiem to przede wszystkim:

 • szybkie osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia, w którym dźwięk budzi w człowieku pierwotne zaufanie,
 • uwolnienie od problemów, zmniejszenie napięcia oraz usunięcie blokad, dzięki głębokiemu odprężeniu,
 • delikatny masaż i zharmonizowanie każdej komórki naszego ciała,
 • pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości, kreatywność i moc twórczą,
 • wzmocnienie sił samo-uzdrawiających i odzyskanie radości życia,
 • całościowe oddziaływanie na ciało, umysł, duszę.

masaż dźwiękiemDźwięk wydobywany z mis budzi zaufanie, obdarza poczuciem bezpieczeństwa, daje głębokie odprężenie. Ponadto porusza nasze wnętrze i wprowadza duszę w wibracje. Podczas masażu można usłyszeć wiele różnych tonów np. niskie, wysokie oraz ton podstawowy składający się z wielu tonów harmonicznych. Dźwięk misy przepływa przez ciało delikatnie je masując.

Wykorzystująca naturalną falę dźwiękową Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa, jest nowo odkrytą skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Romanowską, które powstały m.in. na podstawie badań nad dźwiękiem, przeprowadzonym w USA i Francji. Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka, jak również przewodzące energię kanały czy centra energii, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia (balansu) i wystarczy być do nich dostrojonym, by być zdrowym. Brak harmonii (dostrojenia) oznacza chorobę. Natomiast badanie Fabiena Mamana, wykonane w 1981 roku na Uniwersytecie w Paryżu ukazuje komórkę nowotworową HeLa, która z racji swej słabości ulega rozpadowi podczas poddaniu jej działaniu dźwięków skali C-dur. Pęka z powodu Nieumiejętności Dostrojenia się do odpowiednich częstotliwości, przy czym komórki zdrowe pozostają nienaruszone, a wręcz dodatkowo odżywione.

Opracowując techniki pracy z dźwiękiem, dr Barbara Romanowska odniosła się do wynimasaż dźwiękiemków przestudiowanych badań, uzyskując dzięki stworzonej przez siebie metodzie poprawę stanu zdrowia u osób chętnych do tej formy terapii aż w 88%. Doszła do wniosku, że wykazane w badaniach jedynie pozytywne działanie dźwięku na komórki, czyni metodę nieinwazyjną, przynoszącą dobry wynik dla wszystkich komórek ciała, dlatego można ją stosować bez żadnego ryzyka dla zdrowia, a poprawa samopoczucia następuje nieomal natychmiast po użyciu właściwej techniki.

Muzykoterapia komórkowa daje możliwość uwolnienia się od około 250 różnych schorzeń, dodatkowo przynosi spokój wewnętrzny i radość.

Połączenie tych dwóch metod daje nam niesamowite efekty!

REKOMENDACJA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

Muzykoterapia Dogłębna-Komórkowa, to metoda znana w Polsce i na całym świecie od 12 lat. Spełnia wszystkie normy, w tym także unijne. Jest całkowicie nieinwazyjna, przyjemna, bezpieczna i skuteczna.

Dzięki wybitnym wynikom pracy metodą Muzykoterapii Dogłębno-Komórkowej, MEN w Polsce, uznało metodę w 2010 roku. Obecnie stosują ją ośrodki terapeutyczne na całym świecie, lekarze, rehabilitanci, pedagodzy, czy terapeuci wszelakich specjalizacji. Metoda MDK (jej nazwa i techniki) oraz kamertony (ich kształt), mają zastrzeżony patent – właścicielem jest Akademia Dźwięku dr Barbary Romanowskiej.

Kamertony używane przeze mnie w tmasaż dźwiękiemerapii są oryginalnymi narzędziami zakupionymi w Akademii Dźwięku i są doskonale dostrojone.

Zapraszamy na masaż misami i kamertonami w połączeniu z seansem inhalacyjnym przy tężniach solankowych w jedynym takim miejscu w Krakowie!

Przeciwwskazania

W przypadku ciąży nie powinno się stosować masażu dźwiękiem przez pierwsze trzy miesiące, a podczas sześciu kolejnych – nie należy masować okolic krzyża, podbrzusza i kości ogonowej.

 

O Agnieszce Urban – prowadzącej masaż dźwiękiem

Kup masaż dźwiękiem

 

 

 

Zapraszamy na zakupy online!

https://sklep.krakowskajaskiniasolna.pl/vouchery/31017-masaz-dzwiekiem-75-90-minut.html

Pozdrawiamy,
Krakowska Jaskinia Solna – Wellness & Spa
Agnieszka Urban
ul Długa 48/21 31 – 147 Kraków
tel. 12 623 71 90
www.krakowskajaskiniasolna.pl
Facebook: Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa
Instagram: krakowska_jaskinia_solna