Refleksoterapia

Refleksoterapia Kraków – ul. Długa 48/21

refleksoterapia krakowska jaskinia solna

Refleksoterapia (refleksologia) to dziedzina znana od starożytności, skupiająca się na opracowaniu stóp oraz rąk. Dlaczego warto skorzystać z takiego masażu?

Zarówno na rękach, jak i na stopach znajdują się mapy całego ciała, na których umiejscowione są punkty nazywane strefami odruchowymi. To właśnie one konkretnie odpowiadają poszczególnym organom i narządom całego organizmu.

Terapia, polegająca na uciskaniu punktów reflektorycznych stymuluje reakcje fizjologiczne, dzięki czemu aktywuje się potencjał samouzdrawiania w organizmie. Dzięki odpowiedniemu uciskowi na dany punkt, jesteśmy w wstanie zniwelować dolegliwości bólowe zatok, kręgosłupa lędźwiowego, czy wątroby.

Podczas masowania poszczególnych refleksów stymulowany jest układ nerwowy oraz układ krążenia, dzięki czemu niwelowane są bóle różnego pochodzenia (nerwobóle, bóle reumatyczne itd.), a także bezsenność, niestrawność, czy zawroty głowy.

Masaż punktów znajdujących się na stopach oraz rękach poprawia ogólne samopoczucie, odpręża, poprawia krążenie krwi. Zabieg reflekosoterapii polecany jest w momentach, kiedy odporność naszego organizmu spada (podczas przeziębień, grypy, stanów podgorączkowych itd.). Stymuluje pracę układu immunologicznego.

Nie można również zapominać, jak ważnym elementem naszego aparatu ruchu są stopy, dźwigając na co dzień bardzo duży ciężar, należy im się chwila relaksu i rozluźnienia. Terapia uciskowa, rozluźnia napięcia gromadzące się w obrębie mięśni, ścięgien i więzadeł stóp.

Refleksoterapia, to przede wszystkim relaks i bardzo przyjemne doznania! Pracujemy na kosmetykach stworzonych na bazie naturalnych składników, takich jak olej kokosowy,  masło shea, oleje pochodzenia roślinnego. Oprócz zmysłu dotyku, angażujemy tym samym zmysł zapachu, dzięki czemu zabieg staje się bardziej odprężający.

Wskazania do refleksoterapii: bezsenność, migrena, bóle głowy i zatok, infekcje dróg oddechowych, nieprawidłowa przemiana materii, niestrawność, schorzenia pęcherza moczowego, choroby kobiece, ból kręgosłupa.

Przeciwwskazania: choroby z podniesioną temperaturą ciała, zakażenia lub ostre stany zapalne, krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia, choroby zakaźne, choroby skóry (pęcherze, przerwanie ciągłości skóry), zapalenie szpiku kostnego z przetokami, wczesne stany po złamaniach, operacjach, naderwaniach powięzi, ścięgien i mięśni, zapalenie żył  i niektóre owrzodzenia podudzi, świeże zakrzepy, niewyrównane wady serca, nieuregulowane ciśnienie tętnicze, tętniaki, ciąża (chyba, że za zgodą lekarza), menstruacja, nowotwory, zaawansowana miażdżyca, ostre stany zapalne, brak zmian odruchowych, ostre bakteryjne zapalenie tkanek, świeże, pourazowe wylewy w stawach i mięśniach, zapalenia żył,owrzodzenia stóp, inne…

Czas trwania: 50 minut (129,00 złotych).

Umów się na wizytę:

     za pomocą booksy:

https://booksy.com/pl-pl/97768_krakowska-jaskinia-solna_masaz_8820_krakow

       za pomocą e-maila:

krakowskajaskiniasolna@gmail.com

Zapraszamy na zakupy online!

https://sklep.krakowskajaskiniasolna.pl/masaze-i-zabiegi-na-cialo-/31009-refleksoterapia-40-minut.html

Pozdrawiamy,
Krakowska Jaskinia Solna – Wellness & Spa
Agnieszka Urban
ul Długa 48/21 31 – 147 Kraków
tel. 12 623 71 90
www.krakowskajaskiniasolna.pl
Facebook: Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa
Instagram: krakowska_jaskinia_solna