Kinesiotaping

Kinesiotaping Kraków ul. Długa 48/21

Kinesiotaping, to metoda uzupełniająca leczenmasaż leczniczyie, dość młoda, do Polski z Japonii przywędrowała dopiero na początku XXI wieku. Do niedawna metodą tą wspomagano sportowców, obecnie stosuje się ją u każdego, kto ma problem z dysfunkcją układu mięśniowo – stawowego.

 

W jaki sposób Kinesiotaping pomaga?

Celem terapii jest wykorzystanie naturalnych procesów samoleczenia organizmu i wykorzystania jego możliwości kompensacyjnych. Na poszczególne części ciała nakleja się różnej długości i o różnym naprężeniu plastry (w zależności od potrzeby). Plastry z łatwością dostosowują się do powierzchni skóry. Są one hipoalergiczne i wodoodporne, nie posiadają dodatkowych substancji leczniczych ani lateksu, mają właściwości przepuszczające powietrze. Prawidłowo naklejone i dobrej jakości utrzymają się na skórze od 3 do 5 dni. Ich struktura dopasowana jest do struktury skóry, dzięki czemu nie utrudniają codziennych czynności i są praktycznie niewyczuwalne.

 

W zależności od potrzeby, za pomocą Kinesiotapingu można:
– zmniejszyć bóle mięśni i stawów,
– wspomóc pracę mięśni, rozluźnić je,
– skorygować układ powięziowy i postawę ciała,
– poprawić patologiczne ustawienie stawu (normalizacja napięcia mięśniowego, zwiększenie zakresu ruchu, zmniejszenie bólu),
– usunąć obrzęki limfatyczne (poprawa krążenia krwi i chłonki, zmniejszenie zastojów i stanów zapalnych),
– przeciwdziałać rozstępom, niwelować blizny.

 

Terapia zalecana jest przy różnego rodzaju urazach i kontuzjach (np. stabilizacja wybitego kciuka, zamiast ortezy itp.), schorzeniach (np. łokieć tenisisty, cieśń nadgarstka itp.), wadach postawy (np. skolioza, stopa opadająca, haluks, koślawość kolan itp.), tendencjach do przykurczów mięśniowych, migrenach, podczas menstruacji, u kobiet w ciąży, obrzękach limfatycznych (np. podczas urazów, po mastektomii) i wielu innych.