5 PORAD JAK ZADBAĆ O ZDROWIE NASZYCH STÓP!

Przez cały czas nasze stopy narażone są na wiele niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć, obciążenie, przesuszenie czy obrzęki. Spowodowane jest to tym, że są one najbardziej eksploatowaną częścią naszego ciała. Stopy są podstawą narządu ruchu oraz mikrokosmosem naszego organizmu. Można powiedzieć, że stanowią fundament naszego ciała, dlatego tak ważne jest je pielęgnować oraz o nie dbać!

Zapytacie – jak to robić? Oto nasze kilka porad jak zadbać o zdrowie stóp.

1. CHODZENIE BOSO

Chodzenie boso jest bardzo korzystne dla naszych stóp. Tę metodę wykorzystywano jako środek leczniczy na różne dolegliwości już wiele tysięcy lat temu. Chodząc boso sprzyja prawidłowemu rozwijaniu i kształtowaniu się naszych stóp. Wzmacnia ich mięśnie, ścięgna, więzadła, a dodatkowo niweluje płaskostopie.

Chodzić boso można po każdej naturalnej powierzchni! Naukowcy mówią, że pole magnetyczne ziemi ma znaczny wpływ na nasze zdrowie, a chodzenie boso wzmacnia połączenie z Matką Ziemią. Dodatkowo chodzenie boso po trawie wzmacnia nasz system odpornościowy, niweluje bóle głowy, łagodzi cukrzycę oraz bezsenność.

2. PEELING

Regularne używanie peelingów dobrze sprzyja naszym stopom, dzięki nim stają się gładkie i miękkie. Peeling pomaga w pozbyciu się martwego, zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu możemy długo cieszyć się zdrową i zadbaną skórą stóp. Peelingi często zawierają różne olejki, które działają na naszą skórę zmiękczająco, regenerująco i odżywiająco.

Peeling możecie stworzyć sami lub kupić już gotowy. My regularnie używamy i polecamy Peeling borowinowy – znajdziecie go TUTAJ.

3. MASAŻ

Warto też zadbać o stopy za pomocą masaży, np refleksoterapii. Refleksoterapia to popularna i skuteczna metoda masażu stóp. To na nich właśnie znajdują się miejsca odpowiadające narządom i gruczołom w naszym organizmie. Teoria refleksologii opiera się na twierdzeniu oddziaływania poprzez układ nerwowy. Zgodnie z powszechną wiedzą, przez całe ciało człowieka biegną nerwy, które swoje zakończenia mają w palcach stóp. Przykładowo na każdej ze stóp, znajduje się ponad 7 tysięcy takich zakończeń.

Refleksoterapia niesie za sobą wiele korzyści, między innymi wzmocnienie układu immunologicznego, zmniejszenie stresu, złagodzenie bólu , poprawa krążenia oraz poprawa jakości snu. Dodatkowo refleksoterapia poprawia nasze ogólne samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. A jeżeli macie ochotę skorzystać z takiego zabiegu zapraszamy TUTAJ!

4. NAMACZANIE W WODZIE Z SOLĄ

Istnieje wiele przeróżnych soli do stóp, a kąpiel z nimi przynosi nam mnóstwo prozdrowotnych korzyści. Sól posiada wiele właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych oraz odkażających. Moczenie naszych stóp w wodzie z solą sprzyja ich zmiękczeniu, zniwelowaniu martwego naskórka oraz zapobiega powstaniu odcisków i modzeli. Dodatkowo ziarenka soli działają na stopy wygładzająco, a wszystkie minerały w niej zawarte są wchłaniane do naszego organizmu.

Sole do stóp zmęczonych, opuchniętych, potliwych i innych, znajdziecie TUTAJ!

5. NAWILŻANIE

Na sam koniec przypominamy, że należy także pamiętać o regularnym nawilżaniu naszych stóp, ponieważ jest to bardzo ważne. Codzienne ich nawilżanie sprawi, że skóra będzie miękka, gładka i elastyczna, co dodatkowo wpłynie na ich zadbany wygląd. Nawilżanie stóp uchroni je także przed przesuszeniem oraz zapobiegnie pękaniu naskórka.

Dodatkowe nawilżenie zapewni Wam zabieg wygładzająco-nawilżający na stopy. Skierowany jest on szczególnie do osób, które chcą zadbać o zmęczone, napięte i obolałe stopy. Taki zabieg obejmuje masaż stóp z elementami refleksoterapii w połączeniu z intensywnie nawilżającym kremem. Więcej informacji na temat takiego zabiegu znajdziecie TUTAJ.

Korzystając z tych wszystkich porad z pewnością będziecie mogli cieszyć się zadbanymi i zdrowymi stopami przez długie lata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *