AMAZONIT – kamień poprawiający samopoczucie

Amazonit, należący do grupy minerałów rzadkich, poprawia samopoczucie! To kamień idealny dla kobiet, zapewniający wsparcie, pomagający przy problemach kobiecych, hormonalnych. Oprócz fantastycznych właściwości urzeka również swoją niebieskozieloną barwą. Przez starożytnych uważny był za kamień młodości, spowalniający mijający czas.

To kamień na dobry początek dnia, dzięki któremu osiągniemy poczucie kompletności. W niepamięć pójdzie nie tylko odczucie, że czegoś nam brakuje, ale także odczucie niepowodzenia, strach i zmartwienia.

Amazonit sprzyja szczęściu i dobrobytowi. Wspiera podczas spadków energetycznych i w czasie, kiedy górę biorą negatywne emocje. Pomaga nadać sens życiu. Dzięki niemu stajemy się bardziej optymistyczni, pełni nadziei i wiary. Jego energia wpływa na pracę układu nerwowego, to z kolei oddziałuje na odzyskanie balansu i równowagi w trudnym czasie.

Dlaczego jest idealnym kamieniem dla kobiet?

  • przynosi ulgę podczas wahań hormonalnych, huśtawek nastroju, a także podczas przechodzenia klimakterium,
  • pomaga zachować równowagę wapniową organizmu,
  • wpływa na pracę układu nerwowego,
  • wspomaga prawidłową przemianę materii,
  • regulując hormony, wpływa nie tylko na nastrój, ale także cerę, pracę tarczycy, czy układu hormonalnego

Choć nazywany amazonitem, nie pochodzi z obszarów Amazonki. Jest natomiast kojarzony z Amazonkami i używany jako kobiecy amulet dodający siły, niezależności, poczucia wolności, pozwalający na wzięcie oddechu pełną piersią. Pomaga zrozumieć, że nikt inny, a tylko my jesteśmy kowalami i kreatorami swojego losu i życia. Świadomość tego, pozwala patrzeć na życie przez “różowe okulary”, dzięki czemu staje się ono piękniejsze!

Amazonit świetnie nadaje się do medytacji, a tym samym sprzyja duchowym wędrówkom i uzyskaniu harmonii między ciałem a umysłem. Wpływa on zarówno na czakrę trzeciego oka oraz czakrę korony. Idealny dla osób, których żywiołami są ziemia i powietrze.

Ze względu na to, że minerał ten sprzyja kreatywności, dobrobytowi i sukcesom. Dedykowany jest szczególnie artystom: muzykom, malarzom, pisarzom… ale także osobom którym hazard i ryzyko nie są obce. Pobudzenie kreatywności i twórczość pomagają wyzbyć się niesprzyjających emocji.

Amazonit nazywany kamieniem dobrego samopoczucia, regeneruje, uspokaja, koi, wspiera i wzmacnia, pomaga wyzbyć się negatywnych emocji.

Wszystkie kamienie w kategorii amazonit, znajdziecie TUTAJ, a jeśli chcielibyście szczegółowo zapoznać się z właściwościami innych kamieni, wystarczy kliknąć TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *