JASPIS – niezwykły kamień spokoju

Jaspis to jeden z kamieni posiadających bardzo wiele odmian, ale i nie mniej właściwości. Natura obdarzyła go niezwykłym ubarwieniem i blaskiem, a on w zamian odwdzięcza się i emituje dużą ilością energii. Kamień ten był bardzo ceniony w starożytności, ponieważ służył do wróżb, do wyrobu talizmanów i amuletów. Używany był również do leczenia zranień, hamowania krwotoków i wewnętrznych wylewów krwi. Jego działania wykorzystywali również żołnierze idąc na pole walki.

Jaspis jest najlepszym minerałem na stres, dzięki temu pozwala na osiągnięcie spokoju oraz stanu zen. Chroni naszą energię, dzięki pochłanianiu wszystkich negatywnych wibracji z otoczenia oraz zapewnia równowagę elektrochemiczną w ciele. Dlatego jest idealnym kamieniem dla osób, którzy przechodzą trudny okres w życiu oraz dla tych, którzy wykonują traumatyczną prace np. strażnicy więzienni czy lekarze oddziałów ratunkowych.

Z kolei wzmocnienie siły woli uwrażliwia, skłania do dziecięcej radości życia. Nasz organizm jest w stanie bardziej reagować na bodźce, dzięki czemu nasze życie stanie się barwniejsze oraz szczęśliwsze. Wyzwolenie dziecięcej radości pozwoli nam na spełnienie nawet tych najmniejszych marzeń, które były odkładane z biegiem lat. Nawet najmniejsze gesty i rzeczy będą budzić w nas radość jak za dziecięcych czasów.

Pomaga wszystkim cierpiącym z powodu poczucia winy. Przede wszystkim łączy ciało z duchem, uczynnią wolę ku dobru i służebności. Służy jako przedmiot pomagający w walce z depresją oraz stanami lękowymi. Pozwala na zrozumienie samego siebie, naszych potrzeb i pragnień. Pomaga w konfliktach i przy szybkim podejmowaniu decyzji.

Minerał ten również przyśpiesza regeneracje narządów wewnętrznych oraz wspomaga wchłanianie żelaza i magnezu. Działa także przeciwbólowo w dolegliwościach żołądkowych oraz bólu spowodowanego dną moczanową. Kolejnym atutem jaspisu jest tworzenie czerwonych ciałek krwi, wzmacnia zmysł węchu i słuchu oraz okolice szyi. Wzmacnia on organy rozrodcze i dodaje sił kobietom w ciąży.

Jaspis występuje w bardzo wielu odmianach kolorystycznych. Każda z nich zachowuje wszystkie właściwości tego minerału. Zazwyczaj jest nieprzeźroczysty i posiada szklistą powierzchnie. Występuje w kolorze zielonym, czerwonym, żółtym oraz brązowym. Każdy z kolorów jest odpowiedzialny za pewne indywidualne działania. Kolor czerwony chroni od złych czarów, opanowuje nadmierne krwawienia, stabilizuje zaburzenia krwi oraz uspokaja nerwy. Kolor żółty oczyszcza umysł, zaś brązowy pomaga w koncentracji oraz łagodzi ból fizyczny.

Przede wszystkim znamy go jako jaspis dalmatyńczyk, skóra leoparda, obrazkowy, ocean, makowy, sezamowy, Kambara oraz drzewny. Jaspis dalmatyńczyk dodaje odwagi, aby starać się o sukcesy oraz symbolizuje siłę woli. Polecany jest dla osób zakładających własną działalność oraz pomaga walczyć z nałogiem osobom rzucającym palenie. Jest nieprzeźroczysty i dominuję w nim czerń i biel. Jaspis obrazkowy wspiera twórczość, kreatywność oraz usuwa blokady. Pomaga w rysowaniu, malowaniu czy rzeźbiarstwie. Ułatwia medytacje i wizualizacje. Pomaga na ból głowy, leczy krwotoki wewnętrzne i wylewy krwi.

Kamień ten powinien być noszony jako krótki naszyjnik, głównie w okolicach szyi. Oprawiony w srebro i noszony na piesi okazuje pomoc chorym na choroby górnych dróg oddechowych i płuc.

Jeżeli jesteście zainteresowani kupnem wszelakiej biżuterii z jaspisem zapraszamy na naszą stronę internetową. Jeśli macie wątpliwości co do wyboru idealnego kamienia dla was, zapraszamy do przeczytania i zapoznania się z pozostałymi wpisami na naszym blogu odnośnie naturalnych kamieni. Każdy z nich ma swoje indywidualne działania, więc na pewno każdy znajdzie coś na siebie i swoich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *