KORAL – kamień krwi i miłości

Koral to z niewątpliwie wyjątkowy kamień. Każdy z nas na pewno kojarzy te słynne, krakowskie i góralskie, czerwone korale, które są częścią ludowego stroju, lecz niewielu wie, że to nie tylko ozdoba, ale także skarbnica właściwości zdrowotnych. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych, kamień ten, nie jest minerałem, lecz częścią fauny morskiej. Są to małe zwierzęta, wyglądem przypominające drzewka, które posiadają wapniste szkielety. Chociaż jako biżuteria, z pewnością królują w południowej Polsce, to ich surową wersję, możemy spotkać głównie w ciepłych, przejrzystych wodach Morza Śródziemnego, Adriatyku oraz na wybrzeżach Indii czy Japonii.

Najbardziej popularny jest koral czerwony, ale spotkać możemy także wariant pomarańczowyróżowy, czarny czy biały.

Koral czerwony jest uznawany za najbardziej wartościowy i szlachetny wśród innych odmian. Jego ognisty kolor nie jest przypadkowy. Kamień ten, ogrzewa, pobudza i rozpala miłość oraz namiętność. Będzie także idealny dla osób, które czują się wyczerpane i którym brakuje wigoru. Oprócz tego, koral czerwony, redukuje stres, zwalcza lęki i niweluje nerwowość oraz stany depresyjne. Jest pewnego rodzaju talizmanem, który chroni nas przed złymi energiami, chorobami i niepowodzeniami, w co wierzono już w Starożytności. Kamień ten, działa korzystnie na nasze zmysły, pobudzając przy tym kreatywność i wyobraźnie.

Jednak koral czerwony, kusi nas także swoim bogactwem dóbr dla zdrowia fizycznego. Wzmacnia on pracę układu krwionośnego, zwalcza anemię i wspomaga leczenie chorób krążenia. Reguluje cykl menstruacyjny i łagodzi bóle podczas miesiączki, ale także zwalcza niepłodność. Wierzy się, że przyspiesza gojenie ran i wzmacnia kości. Skutecznie działa również podczas problemów z cholesterolem.

Koral różowy, symbolizuje przyjaźń oraz miłośćgłównie tą platonicznąŁagodzi on nasze nerwy i pozytywnie nastawia do życia. Wprowadza w życie i relacje międzyludzkie harmonię. Pomaga nam rozwiązywać problemy, a także konflikty z innymi. Wzbudza on empatię i współczucie. Poza tym, wzmacnia on naszą odporność, a przeziębienia i ból gardła skutecznie zwalcza.

Koral biały zaś uspokaja myśli, oczyszcza je z negatywnej energii i wprowadza nasz umysł w stan równowagi. Ułatwia podejmowanie decyzji oraz pomaga w rozeznawaniu. Kamień ten, w swojej białej odsłonie, leczy krzywicę, wzmacnia zęby i układ kostny. W średniowieczu wierzono, że białe korale są lekiem na padaczkę, a w sferze duchowej odpędzają złe duchy i zapobiegają opętaniom.

Warto wspomnieć też o koralu czarnym, który stosowany jest przede wszystkim w magii. Pomaga on nam się wyciszyć i pozbyć się wszelkich otaczających, złych energii.

Koral to symbol szlachetności, bogactwa i dobrobytu. Jest piękną ozdobą, najczęściej w formie naszyjnika, kolczyków bądź bransoletek. Dawniej wierzono nawet, że biżuteria z niego wykonana, noszona przez dziewczęta, jest wyrazem atrakcyjności, więc w ten sposób zwracały one na siebie uwagę mężczyzn. Dziś wciąż wiele osób docenia jego walory estetyczne, nie tylko w formie dodatku do stroju ludowego, ale także jako ozdoba dopełniająca codzienne stylizacje. Warto jednak zwrócić na niego uwagę na jego właściwości, które przynoszą wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Koral w wielu odsłonach znajdziecie także w Krakowskiej Jaskini Solnej, jeśli jesteście zainteresowani kupnem, odsyłamy was do naszego sklepu internetowego. Jeżeli zaś szukacie kamienia, który będzie idealny dla was lub waszych bliskich, zapraszamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, w których opisujemy właściwości wielu kamieni naturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *